Férfi kézi: Székely Márton vízhordóként is örömmel segítené a Portót

K. T. I.K. T. I.
Vágólapra másolva!
2021.03.16. 16:02
Bajnoki címet és kupát nyerne a Portóval az idény végéig kölcsönvett magyar válogatott kapus, Székely Márton. A 31 éves játékos a portugál csapat hivatalos honlapjának mesélt céljairól és szerződtetése körülményeiről, elárulva, az Alfredo Quintanával történtek után késő este szólalt meg a telefonja, Magnus Andersson, a Porto vezetőedzője közvetlenül kereste meg, hogy vállalná-e a portugáliai feladatot.

Székely Márton bajnoki címhez segítené a Portót (Fotó: Kovács Anikó/MKSZ)
Székely Márton bajnoki címhez segítené a Portót (Fotó: Kovács Anikó/MKSZ)
Székely Márton bajnoki címhez segítené a Portót (Fotó: Kovács Anikó/MKSZ)
Székely Márton bajnoki címhez segítené a Portót (Fotó: Kovács Anikó/MKSZ)
Székely Márton bajnoki címhez segítené a Portót (Fotó: Kovács Anikó/MKSZ)

 

A Porto Alfredo Quintana szívrohama és tragikus halála után jelentette be az 53-szoros magyar válogatott kapus kölcsönvételét.

„A csapatszellem, ami megmutatkozott az utolsó csoportmeccsen a Bajnokok Ligájában, egészen lenyűgöző volt, méghozzá egy rendkívül nehéz időben. Ami Alfredóval történt, nagyon meghatározó, nemcsak a Porto, hanem a teljes kézilabdacsalád számára. Remélem, hogy képesek leszünk legyőzni az Aalborgot, minden tőlem telhetőt megteszek azért, hogy segítsem az együttest" – mondta Székely.

„Ha kell, egy hétméteresnél, ha kell, csupán öt percre beállva, vagy csak a vizet hordva Niko Mitrevszki számára, azt remélem, hogy győzelemhez tudom segíteni a csapatot. Rengeteget tanultam a karrierem során és mindig csak a következő meccsre készülök, ez a legfontosabb és hogy mindig győzelemre játsszunk, bárki is az ellenfél. Ezzel a hozzáállással hiszem, hogy megnyerhetjük a bajnokságot és a Portugál Kupát is, és remélem, hogy tovább tudunk jutni a Bajnokok Ligájában is” – idézte a Porto hivatalos honlapja a Veszprémtől kölcsönvett kapust.

Legfrissebb hírek

Kézi: győzelemmel kezdett a magyar válogatott az U21-es férfi-vb-n

Utánpótlássport
6 órája

Kézilabda: „A srácok bizonyították, jó úton járnak” – Gulyás István

Utánpótlássport
7 órája

Kézilabda: szerdán kezdődik az U21-es férfi-vb

Utánpótlássport
Tegnap, 17:10

Európai kézilabdakupák: akár öt magyar férficsapat is indulhat

Kézilabda
Tegnap, 10:54

Kézilabda: a csapategység sikerei a fiú négyes döntőkben

Utánpótlássport
2025.06.09. 09:08

Kézi: a PLER, a Veszprém, a Kisvárda és a DVSC is bajnok lett

Utánpótlássport
2025.06.08. 20:29

Kézi: hibátlan DVSC, duplázó FTC a leány négyes döntőkben

Utánpótlássport
2025.06.02. 15:33

Kézilabda: ezüstéremig menetelt a Harta U15-ös leánycsapata

Utánpótlássport
2025.06.01. 09:08
Ezek is érdekelhetik