Sikerült kozmetikázni, ám a Vardar az első félidőben döntött az FTC ellen

2017.10.06. 18:52
Ezúttal távol állt a szkopjei bravúrtól a Fradi (Fotó: Nemzeti Sport, archív)
A Ferencváros 34–31-re kikapott a Vardar Szkopje otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyitó mérkőzésén. Az első félidőben 10–10-ig jól tartotta magát a Fradi, de utána a szünetig átrohant rajta a macedón együttes, és kilenccel elhúzott. A második játékrészben először lépett pályára vállműtétje után a csapatkapitány Szucsánszki Zita, és sikerült is stabilizálni az eredményt, sőt, miután a Szkopje visszavett, a hajrában egy 8–1-es szériával háromra zárkózott fel Elek Gábor csapata, ám a pontszerzésre nem volt esélye.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
C-CSOPORT

ZSRK VARDAR SZKOPJE (macedón)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 34–31 (20–11)
Szkopje,
2000 néző. V: Brehmer, Skowronek (lengyelek)
VARDAR: Leynaud – Radicsevics 2 (1), Lazovic 1, LEKICS 7, CVIJICS 7, PENEZIC 6, Kuznyecova 1. Csere: SZUSZLINA (kapus), Lacrabere 6 (4), Hmirova, COVIC 3, Risztovszka 1, Szazdovszka. Edző: Irina Gyibirova
FTC: Bíró B. – Lukács, PENA 6, Kovacsics 3 (1), Snelder 6, Jovanovics 4, Schatzl 1. Csere: Szikora (kapus), Szekeres, FALUVÉGI 7, Van der Heijden 2, Háfra N., Mészáros R., Márton 2, Szucsánszki. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–4. 12. p.: 8–6. 17. p.: 10–10. 25. p.: 18–10. 37. p.: 23–17. 42. p.: 27–20. 47. p.: 31–21. 50. p.: 33–23
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/1
Irina Gyibirova:
– Jó mérkőzést játszottunk. Az első tizenöt percben hibáztunk néhányat, de aztán a szünetig így is elhúztunk annyira, hogy érezhető volt, innét már nem tud visszakapaszkodni a Ferencváros. A végén a sok kiállítás miatt visszaesett a játékunk és közelebb ért az ellenfelünk, természetesen láttam jó néhány hibát is, amelyet még ki kell javítanunk.
Elek Gábor: – A Vardar teljesen megérdemelt győzelmet aratott. Amivel elsősorban védekezésben készültünk, abból az utolsó tíz perc kivételével semmit sem tudtunk megvalósítani. Az első félidő második negyedórája eldöntötte a meccset. A második félidőben harcoltunk, de csak az utolsó negyedórában volt ennek eredménye, a jobbik csapat győzött.

Kicsit idény eleji formában volt a Vardar szurkolótábora, lévén a szkopjei aréna atmoszférája messze a félelmetestől – az majd később jön... A hazai csapat játékereje ettől függetlenül persze félelmetes, ami viszont jó hír volt, hogy a Ferencváros 10–10-ig együtt tudott haladni a Vardarral, többnyire gyors gólokkal válaszolva a hazai találatokra. A védekezés egyik oldalon sem működött jól, abban azonban reménykedhettünk, hogy a magyar együttes „rántja össze" elsőként az elhárítási munkát.

VÉLEMÉNY

Nerea PENA, a Ferencváros irányítója: „Nagyon nehéz meccs volt, az első félidőben ráadásul gyenge teljesítményt nyújtottunk, és nagy hátrányba kerültünk. A Vardarnak az átlövői és a beállója is nagyszerűen játszott, nem tudtuk megoldani a semlegesítésüket. Sajnálom a vereséget, de pozitív, hogy a végén közelebb értünk a hazaiakhoz, és bízom benne, hogy a következő meccs jobban sikerül."

Nem jött be, és ami még rosszabb, a félidő második felében gyorsan vége lett a dalnak: Dragana Cvijics teljesen tarthatatlan volt, Andrea Penezic távolról, Andrea Covic lerohanásokból szórta a gólokat, a Vardar Szkopje 10–10 után 18–10-re elhúzott. Ez gyakorlatilag halálos csapás egy ilyen erejű klub esetén; az FTC védekezése nem javult, de a támadójátéka is leromlott, a házigazdák könnyű gólokat szereztek a zöld-fehérek hibáiból. A 17. perc után egy árva Kovacsics Anikó-lövés csorgott be a Vardar kapujába, így pedig nehéz – a szünetben 20–11-re vezettek a macedónok.

A második félidő Snelder-góllal és Szucsánszki Zita visszatérésével kezdődött – no meg igencsak széteső Vardar-védekezéssel, amit a Ferencváros ki is használt, és hétgólosra csökkentette a különbséget, következett is egy hazai időkérés.

A folytatás aztán lehangolóan hasonló volt, mint az első félidőben, igaz, szerencsére újabb nagy Vardar-sorozat nem következett, Cvijics viszont továbbra is megoldhatatlan feladat elé állította az FTC belső védőit. Elek Gábor időt is kért, és a „Gyerekek, hány gólt fogunk kapni? Negyvenötöt?! Pörgessük fel a védekezést, abból lehet építkezni!” szózatot intézte az övéihez.

A szózatnak volt foganatja, a védekezés jócskán feljavult, a Ferencváros pedig Faluvégi-gólokkal jött szépen közelebb a szkopjeiekhez. A végére elég kaotikus lett a meccs, a Vardar teljesen elveszítette a koncentrációját, így a magyar csapat fel tudott jönni 34–31-re. Esély így sem volt többre, mint a nagy különbségű vereséget sikerült elkerülni és a második félidőt jócskán megnyerni – a végén három góllal kapott ki a Ferencváros, egy olyan mérkőzésen, amelyet tulajdonképpen az első félidő második felében vesztett el.

A Ferencváros jövő szombaton a norvég Larvik ellen, Dabason folytatja BL-szereplését.

60. perc. Most már nem is merik meghúzni az üres kapus támadást a hazaiak... A végén még egy kis „pingpong”, A VÉGE VARDAR SZKOPJE–FTC 34–31!

59. perc. Megint egy indítás, Jovanovcs, 34–31, 8–1-es Fradi-széria!

58. perc. A vége elég grundkézilabdás lett, Faluvégi ezt kihasználja, 34–29. Aztán egy távoli gól üres kapura, 34–30, Jovanovics.

57. perc. Covic megy ki megint két percre. Van der Heijden, 34–28.

57. perc. Lekics hetedik gólja, 34–27.

55. perc. Risztovszka megy ki két percre. Jovanovics lövése a blokk és Szuszlina zsákmánya.

54. perc. Sőt, négy, Faluvégi talál be lerohanásból, és 33–27!

53. perc. Ismét Faluvégi talál be, 33–26, három Fradi-gól egymás után.

52. perc. Covicot kiállítják, hetes. Szuszlina bravúrral kivédi, Kovacsics rontott.

52. perc. Még egy lerohanás, a besprintelő Szuszlina védi a ziccert, és megkapja az eddigi legnagyobb ovációt a közönségtől.

51. perc. Üres kapu, labdaszerzés, Faluvégi, 33–25.

51 perc. Márton Gréta a szélről közelebb hozza a Fradit, 33–24.

50. perc. Megszabadulunk Cvijicstől, mert kiszórják két percre, legalább addig sem lő gólt...

50. perc. Jajj. Lacrabere, 33–23, nem nézett ki jól a Fradi védelme.

49. perc. Van der Heijden megszerzi első BL-gólját az FTC színeiben, 32–23. Leynaud leül, Szuszlina a hazai kapuban.

48. perc. Penezic keze villan, átlövés, 32–22.

47. perc. Jovanovics erőtlen próbálkozását védi Leynaud. Macedón labdavesztés. Jovanovics ráviszi a védőkre, bevágja, 31–22.

46. perc. Cvijics széles mosollyal fogad egy ítéletet, élvezi a játékot. Mi nem élvezzük a játékát, bár kétségtelenül klasszis. Dob is még egy gólt, 31–21, ismét közte tíz.

45. perc. Felharsan egy „Vardar!”-kórus. Cvijics labdát kap, az már rég rossz, nyilván bedobja, és 30–21. Magyar időkérés. „Gyerekek, hány gólt fogunk kapni? Negyvenötöt?! Pörgessük fel a védekezést, abból lehet építkezni!” – szól Elek Gábor, majd nyugodtságot kér.

44. perc. Lacrabere higgadtan belövi Bírónak. 29–21.

43. perc. Pena most ront, labdavesztés. Lekics átkígyózik a védelmen, bedarálják. Hetes.

42. perc. Lekics villan, 28–20. A válasz Faluvégitől érkezik a szélről, 28–21. Leynaud csúnyán néz a védőire.

42. perc. Márton hozza közelebb a Fradit, 27–20.

41. perc. Pena megtalálta a lövőritmust, 26–19, a hatodik gólja. Pena és Snelder együtt 12-nél tartanak. Aztán Kuznyecova-gól, 27–19.

40. perc. Szucsánszki „harap fűbe” középen, a szkopjeiek megkapják a labdát. Lekics egy az egyezik, ahhoz bizony ért, megveri Sneldert, beejti a labdát. 26–18.

39. perc. 25–18, Lekics.

38. perc. Pena pattint, 24–18. A Vardar védekezése nagyon nem áll össze. Nem is hiányzik ez. Nekünk.

38. perc. Cvijics szállít le egy hetest, tarthatatlan. Lacrabere bezúzza a büntetőt, 24–17.

37. perc. Jó! Megfirkálja a Vardar védelmét az FTC, Snelder belép, majd átejti a kapust, 23–17.

36. perc. Kovacsics kap a játékvezetőtől szóbeli megrovást. Szikora meg véd még egyet, Penezic lőtt jó messziről.

35. perc. Radicsevics teljesen elvesztette a fonalat, Szikora védi a lövését. Az ellentámadásból Snelder beköszön, ez már az ötödik gólja, s 23–16. Vardar-időkérés!

35. perc. Szép játék, Faluvégi a szélről, ziccer, 23–15, mínusz nyolcra feljön az FTC.

34. perc. Vardar-hetes, Lacrabere, 23–14.

33. perc. Pena, 22–14.

32. perc. Gyors gólváltás, Lazovics és Pena, 21–13. Aztán Penezic, 22–13.

31. perc. FOLYTATJUK! 20–11-ről. Kellene egy önbizalomfröccs a Fradinak, Snelder beköszön, 20–12. Pályán Szucsánszki, keretben már volt, most a pályán is visszatér.

Lövőstatisztika: 20/48 a Vardarnál, 11/34 a Ferencvárosnál. Így nagyon nehéz. Egyébként is nagyon nehéz, de a második félidő előtt a reális célkitűzés inkább egy nagy vereség elkerülése, mint bármi más. Cvijics 5/5-tel áll, ő a mezőny legjobbja.

30. perc. Hmirova fájdalmas arccal lebandukol. Időn túli szabaddobás. Sőt, nem is időn túli, volt még 1 másodperc. Mindegy, nem történik semmi, FÉLIDŐBEN VARDAR–FTC 20–11!

30. perc. A félidő első felében csak a védekezése nem állt össze az FTC-nek, a második felében a támadójátéka sem. A Vardar időkérés után vezetheti a félidő utolsó akcióját.

29. perc. Jovanovics lövése rossz, jön az indítás, Covic ezt is belövi, 20–11.

28. perc. Leynaud fog még egy labdát, na, ez még pont hiányzott!

27. perc. Jovanovics megpróbálja, Leynaud nemet mond. Bimm! Mészáros Rea lecsapja Lekicset, ez is 2 perc.

26. perc. Na vééééééégre! Kovacsics szépít, 18–11, megtörik a Ferencváros hosszú gólcsendje. Lacrabere lépéshibagyanús szituáció után beköszön, 19–11.

25. perc. Az emberfór se segít, bonyolult, ráadásul rossz Fradi-akció. Jöhet a Vardar, Lacrabere megtalálja Cvijicset, aki befordul, belövi. 18–10 (8–0-s hazai roham után), és még kiállítás is.

24. perc. Ez is Covic, gyors indítás, 17–10 . Kiállítás a Vardarnál, Penezicet szórják ki.

23. perc. Nyilván gól, Covic-Canadija. 16–10.

22. perc. Ráadásul még emberhátrányba is kerül a Fradi. Nem jó ez így. Kínaifigura-kísérlet, nem jön be, ellentámadás, Risztovszka belövi. Elek Gábor pont azt kérte, hogy ne legyenek felelőtlen lövések... 15–10. Aztán Fradi-labdavesztés.

22. perc. Két beálló a hazaiaknál. Cvijics erős, mint a medve, gólt lő (a medve nem szokott). 14–10, Elek Gábor időt kér!

21. perc. Pena átlövését blokkolják le, a kipattanó Cvijicsé. Nem haladnak jó irányba a dolgok. Szikora védi Penezic lövését, az ő teljesítménye viszont biztató.

20. perc. SZIKORA! Lehúzza a rolót Radicsevics előtt, akit le is cserélnek, mert ne pazarolja a ziccereket. Penezic viszont belövi a negyedik gólját, 13–10.

19. perc. Hetes, kiállítás, Van der Heijden megy ki. Lacrabere belövi a hétméterest, 12–10.

18. perc. Szikorát is felavatják a hazaiak, Cvijics, 11–10. Zöld-fehér labdavesztés aztán.

17. perc. Pena nagy passzt ad jobbra, Faluvégi érkezik és belövi a szélről, 10–10.

17. perc. Sneldertől elveszik a labdát, gyors indítás, Radicsevics ziccert hibázik, ő rontotta el az imént a hetest is.

16. perc. Vardar-hetes. Szikora bejön és védi, kinyomja a labdát, marad az egygólos hazai fór!

15. perc. Az igen! Jovanovics, Snelder akció, a 24-es fehér mezes befordul, és kegyetlenül bezúzza a ziccert, ezzel 10–9.

14. perc. Penezic leállhatna igazán, de esze ágában sincs, 10–8. A védekezés továbbra sem szigorodik.

13. perc. Penezic kiharcol egy hétméterest, Radicsevics belövi. Nem sokáig örülhet a Vardar, Snelder szépít, 9–8.

13. perc. Magyar hetes, magyar gól, Kovacsics, 8–7.

12. perc. Lekicsnek viszont esze ágában sincs elrontani, 8–6

11. perc. Pena 7–6-ra felhozza a magyar csapatot, sőt, itt a labda, lerohanás, Lukács kvázi üres kapura elrontja. AÚ!

10. perc. Kovacsicsnak villan a sárga. Cvijics beleesett a darálóba... Fradi-labdaszerzés, Schatzl lép meg, kitartja a labdát, belövi a léc alá. A labdalopó és gólpasszadó Kovacsics, 6–5. Nem sokáig, Penezic góljával 7–5.

9. perc. Lekics góljára most nem jön válasz, mert Lukács kísérletét Leynaud védi. Aztán Radicsevics bünteti a szélről kihagyott helyzetet, 6–4, védekezés alig-alig eddig.

8. perc. Párosával esnek a gólok, na. Cvijics ott, Jovanovics itt, már 4–4.

7. perc. Penezic-gól nélkül sokáig nem lehet megúszni, 3–2. Kovacsics válaszol gyorsan (ebből csinálhatunk rendszert nyugodtan), így 3–3.

6. perc. Ez meg szép! Snelder, 2–2, magabiztos ziccerkihasználás.

5. perc. Mázli! Radicsevics is kapufázik, pedig Bírónak nem volt esélye.

4. perc. Cvijics is beköszön, cserébe Jovanovics és Schatzl a kapufát „reszeli”, 2–1 a Vardarnak.

3. perc. Villámgyors gólváltás, Lekics és Pena, 1–1.

2. perc. Az első magyar akció sem sokkal jobb, elhal, kétszer is. Lapozzunk.

1. perc. Na nézzük! Fehérben az FTC, vörös-feketében a Vardar, az első hazai támadás elhal, aztán visszakapják a labdát a macedónok. Penezic lövését fogja Bíró.

Telt ház nincs. Egész jó létszámú vendégtábor viszont van, az nem rossz! Ami azt illeti, az sem, hogy a szkopjei tábor szezon eleji formában van...

JÓ ESTÉT KÍVÁNUNK! Sötétben a szkopjei csarnok, perceken belül kezdődik a Vardar–FTC női kézilabda BL-mérkőzés, tartsanak velünk! Mit mondjunk, ennél könnyebb nyitánya is lehetne a Fradinak.