Férfi kézi: a Szeged klasszisa lemondta a válogatottságot

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.08.30. 18:44
null
Jonas Källman és Nagy László a 2012-es olimpia elődöntőjében (Fotó: Szabó Miklós)
Jonas Källman, a Mol-Pick Szeged balszélsője nem kíván többet a svéd kézilabda-válogatottban pályára lépni.

 

 

„Egyszerűen több időt szeretnék a családommal tölteni – indokolta a válogatottság lemondását Källman a Sportbladetnek. – Nagyon nehéz döntést jelentett. Sokáig voltam válogatott, furcsa lesz, hogy többször nem húzom magamra a nemzeti csapat mezét.”

A Szeged 36 esztendős balszélsője 16 évvel ezelőtt mutatkozott be a svéd válogatottban, amelyben 222 mérkőzésen 646 gólt lőtt. Úgy volt, hogy a jövő januári Európa-bajnokság után vonul csak vissza a válogatottól.

„Ez volt a tervem, ám hamarabb eljött ez a pillanat. Sajnálatos, de első a család” – tette hozzá Källman, akinek januárban született meg a második gyermeke.

A legszebb válogatottbeli élményének a londoni olimpiát nevezte meg, amelyen ezüstérmet szereztek – az elődöntőben a mieinket legyőzve –, őt pedig a torna legjobb balszélsőjének választották meg. A legnehezebb időket pedig akkor élte meg, amikor sérülés miatt nem tudott a válogatott rendelkezésére állni.

Legfrissebb hírek

Az Európa-bajnok birkózó osztott meg jó hírt Mikler Rolandról

Kézilabda
Tegnap, 11:17

Kézi: célegyenesre fordul a fiúk felkészülése a világversenyek előtt

Utánpótlássport
2025.04.28. 14:49

Kézilabda: Karnyújtásnyira a női NB I-be jutástól a NEKA

Utánpótlássport
2025.04.26. 09:05

Sokáig közel állt a bravúrhoz, végül három góllal kikapott a Szeged a Barcelonától

Kézilabda
2025.04.24. 20:33

Kézilabda: a nyolcból hét hely még kiadó a fiú négyes döntőkben

Utánpótlássport
2025.04.22. 20:43

Kézilabda: nagy nevek az ifjúsági BL négyes döntőjében

Utánpótlássport
2025.04.21. 09:03

Kézilabda: ráfordultak a hajrára a csapatok a leánybajnokságokban

Utánpótlássport
2025.04.20. 15:38

Kézilabda: Gáncs-Pető Máté nagy utat tett meg az utóbbi hetekben

Utánpótlássport
2025.04.18. 16:10
Ezek is érdekelhetik