Kézi: a Fradinál a bajnoki cím vagy a final four elérése a cél

Vágólapra másolva!
2016.09.05. 12:14
Szezont felvezető sajtótájékoztatót tartott a Ferencváros kézilabda-szakosztálya a Groupama Arénában. A női csapat esetében szeretnének vagy a magyar bajnokságban első helyen végezni vagy a Bajnokok Ligájában bejutni a final fourba. A férfiaknál kimondott cél az NB I-es tagság kivívása, ennek érdekében a hazai mérkőzések ingyenesen lesznek megtekinthetőek.

Nyíri Zoltán, az FTC operatív igazgatója bevezetőjében kifejtette, a női csapat önmagának tette magasra a lécet, a minimum elvárás az esetükben itthon a bajnoki második hely és a kupadöntő, a Bajnokok Ligájában pedig a legjobb nyolc közé jutás. „Ettől függetlenül mindent el kell követni a bajnoki címért, és a BL-ben is nagyon szeretnénk final fourt játszani, legbelül ez mindannyiunk vágya" – tette hozzá Nyíri.Nyíri Zoltán, az FTC operatív igazgatója bevezetőjében kifejtette, a női csapat önmagának tette magasra a lécet, a minimum elvárás az esetükben itthon a bajnoki második hely és a kupadöntő, a Bajnokok Ligájában pedig a legjobb nyolc közé jutás. „Ettől függetlenül mindent el kell követni a bajnoki címért, és a BL-ben is nagyon szeretnénk final fourt játszani, legbelül ez mindannyiunk vágya" – tette hozzá Nyíri.

Elek Gábor örül a saját nevelésű
 fiatal játékosoknak (Fotó: fradi.hu)
Elek Gábor örül a saját nevelésű fiatal játékosoknak (Fotó: fradi.hu)

„Annyiban árnyalnám az elhangzottakat, hogy vagy a magyar bajnokságot szeretnénk megnyerni, vagy a BL-ben szeretnénk a négyes döntőig eljutni" – vette át a szót Jeney Zsolt Ákos szakosztályelnök. Az Elek Gyula Aréna felújítása miatt a szeptemberi bajnoki mérkőzések pályaválasztói jogát felcserélték, míg a BL-ben a következő szezonban is a Syma-csarnok lesz a helyszín, bár egy találkozóról még zajlanak a tárgyalások.

Elek Gábor vezetőedző jelezte: három válogatott játékost sikerült igazolniuk, Kovacsics Anikó, Bíró Blanka és a holland Danick Snelder is náluk folytatja. A szakember szerint örömteli, hogy a bő keretben hat saját nevelésű játékos is helyet kaphat, akik közül legalább háromra nagy feladatok várnak. „Rég volt ilyen, várjuk a további tehetségek feltörését."

Elek elmondta, a hazai mezőnyben van egy erősebb csapat, a Győr, és külföldön is 4-5 együttes a Fradi előtt jár, így bravúr kell a bajnoki címhez vagy a négyes döntőhöz.

Az új igazolások közül jelen volt Kovacsics Anikó, aki a hétvégi Elek Gyula-kupán összeszedett bokasérülésével kapcsolatban úgy érzi, nincs nagy baj, de meg kell várni a délutáni orvosi vizsgálatot.

Nyíri Zoltán szerint stratégiai döntés a klubnál, hogy legyen első osztályú férficsapat, három-négy éven belül pedig az FTC-nek megkerülhetetlen szereplőnek kell lennie idehaza. A csapat folyamatos fejlődésen megy keresztül, az NB II megnyerése után előbb negyedik, majd harmadik, végül az elmúlt szezonban második helyen végzett az NB I/B-ben, így reális elvárás a feljutás.

„A stábot is megerősítettük, plusz tíz új, NB I-es rutinnal is rendelkező játékos érkezett. Úgy gondolom, az egész magyar kézilabdának szüksége van egy stabil budapesti NB I-es férficsapatra. A hazai mérkőzéseink ingyenesek lesznek, így reméljük, minél többen kilátogatnak majd a csarnokba, és egy reménybeli bajnoki cím után velünk maradnak az első osztályban is" – mondta Király Sándor férfi szakosztályvezető.

A férfi csapatot irányító Adorján Gábor szerint nagy türelem kell a sok érkező beépítéséhez, de mindent meg fognak tenni az NB I-ért. A Dániából hazatérő Pálos Gábor kiemelte, sokat segíthet, hogy korábban többen is játszottak már együtt, ez meggyorsítja az összeszokás folyamatát.

Legfrissebb hírek

Jensen szerint egy szakértő véleménye miatt maradhatott le egy igazolásról a Fradi

Kézilabda
2025.11.09. 11:13

Norvég vendégek Győrben, francia összecsapás előtt a Fradi

Kézilabda
2025.11.08. 10:25

Kézilabda: nagy potenciál rejlik az ifjúsági fiúválogatottban

Utánpótlássport
2025.11.04. 14:45

Kézi: hibátlanul aranyérmes a Tiby-kupán az ifjúsági fiúválogatott

Utánpótlássport
2025.11.02. 12:27

Sorozatban negyedszer nyert a Bajnokok Ligájában az FTC

Kézilabda
2025.11.01. 19:33

Fiatalszabály: nyűg vagy áldás?

Utánpótlássport
2025.10.29. 09:06

Kézilabda: hibátlanul vezet a Veszprém csikócsapata az NB I/B-ben

Utánpótlássport
2025.10.27. 09:02

Kézilabda: a 16 éves Zákányi Janka az ETO klasszisai között bizonyít

Utánpótlássport
2025.10.25. 09:02
Ezek is érdekelhetik