Férfi kézi NB I: a bennmaradás a cél Budakalászon

2016.09.06. 13:30
A bennmaradás a célja a CYEB Budakalász férfi kézilabdacsapatának, amely szerdán a címvédő Veszprém otthonában játssza fennállása első élvonalbeli mérkőzését.

Rogán László polgármester a debütálást felvezető keddi sajtótájékoztatón elmondta: nagy dolog a település életében, hogy az NB I-ben szerepelhet a csapata, s a város az erejéhez mérten mindent megtesz a siker érdekében.

Hajdu Gábor elnök hangsúlyozta, a mostani vezetés öt-hat éve határozta el, hogy a térségben szeretne komoly kézilabdás életet kialakítani, és két éve próbálnak feljutni az NB I-be. Ez tavaly még nem sikerült, de most tavasszal igen. A szakosztálynak három komoly szponzora van, az önkormányzat, a CYEB és a Swietelsky. Budakalászon nyolc csapatban közel 150-en kézilabdáznak.

Horváth Attila vezetőedző jelezte: a felnőtt keretben sok a fiatal játékos, de vannak páran, akik már játszottak az NB I-ben.

„Akkor lehetünk sikeresek, ha mindenki egy irányba húz. Csapategységgel és fegyelmezett játékkal érhetünk célba, és maradhatunk benn az NB I-ben” – tette hozzá.

A Szegedről érkezett világbajnoki bronzérmes spanyol Roberto Parrondo szerint nem baj, hogy a Veszprémmel és a Szegeddel vívják az első két bajnoki találkozójukat, mert így van még idő gyakorolni a számukra fontosabb mérkőzésekig.

„Sok és nehéz munkát végeztünk, és úgy látom, hogy napról napra jobbak leszünk” – mondta.

A csapat az Omszk Parkban lévő Kalászi Sportcsarnokban játssza hazai mérkőzéseit, ahol közel 300 néző foglalhat helyet.Rogán László polgármester a debütálást felvezető keddi sajtótájékoztatón elmondta: nagy dolog a település életében, hogy az NB I-ben szerepelhet a csapata, s a város az erejéhez mérten mindent megtesz a siker érdekében.

Hajdu Gábor elnök hangsúlyozta, a mostani vezetés öt-hat éve határozta el, hogy a térségben szeretne komoly kézilabdás életet kialakítani, és két éve próbálnak feljutni az NB I-be. Ez tavaly még nem sikerült, de most tavasszal igen. A szakosztálynak három komoly szponzora van, az önkormányzat, a CYEB és a Swietelsky. Budakalászon nyolc csapatban közel 150-en kézilabdáznak.

Horváth Attila vezetőedző jelezte: a felnőtt keretben sok a fiatal játékos, de vannak páran, akik már játszottak az NB I-ben.

„Akkor lehetünk sikeresek, ha mindenki egy irányba húz. Csapategységgel és fegyelmezett játékkal érhetünk célba, és maradhatunk benn az NB I-ben” – tette hozzá.

A Szegedről érkezett világbajnoki bronzérmes spanyol Roberto Parrondo szerint nem baj, hogy a Veszprémmel és a Szegeddel vívják az első két bajnoki találkozójukat, mert így van még idő gyakorolni a számukra fontosabb mérkőzésekig.

„Sok és nehéz munkát végeztünk, és úgy látom, hogy napról napra jobbak leszünk” – mondta.

A csapat az Omszk Parkban lévő Kalászi Sportcsarnokban játssza hazai mérkőzéseit, ahol közel 300 néző foglalhat helyet.

Legfrissebb hírek

Férfi kézi: Tatabányán folytatja a Ferencváros fiatal beállója

Kézilabda
21 órája

A Veszprém lett a bajnok, a Budakalász adta a gólkirályt – a férfi kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.20. 12:18

Férfi kézi NB I: az FTC helyett a Szigetszentmiklós edzője lesz Kilvinger Bálint – hivatalos

Kézilabda
2026.06.17. 15:27

Az FTC-től szerződtetett beállót az ETO férfi kézilabdacsapata

Kézilabda
2026.06.16. 17:23

Férfi kézi NB I: a Tatabánya válogatott beállót, a Győr gólkirályt igazol

Kézilabda
2026.06.04. 16:06

A Veszprém a Szeged fölé nőtt, de mi vár rá a következő idényben?

Kézilabda
2026.06.04. 08:40

Érzelmes búcsú: Ligetvári Patrik mezcserével köszönt el Bodó Richárdtól – videó

Kézilabda
2026.06.03. 09:45

Sokba került a Szegednek a több mint nyolcperces gólcsend, megszerezte 30. bajnoki címét a Veszprém!

Kézilabda
2026.06.02. 20:52
Ezek is érdekelhetik