Női kézi NB I: a Siófok az Érdet, a Fradi a Szegedet verte meg

2014.09.06. 19:33
A siófoki Szekerczés Luca próbál áttörni Mariama Signatén és Klivinyi Kingán (Fotó: Szabó Miklós)
A Siófok 24–23-ra nyert hazai pályán az Érd ellen a női kézilabda NB I 2. fordulójának rangadóján. A másik szombati mérkőzésen a Ferencváros 43–24-es győzelmet aratott a Szeged vendégeként.

A Siófok a hétközi első fordulóban Dunaújvárosban aratott értékes győzelmet (24–26), hazai debütálása azonban legalább ilyen nehéznek bizonyult. Az Érd látogatott ugyanis hozzá, amely az első negyedórában rendre megszerezte a vezetést. A siófokiak ezt követően fordítottak, a szünetben pedig 14–12-re vezettek.

A második félidő elején a francia Mariama Signaté góljával az Érd egyenlített (15–15), az amúgy remekül játszó Klivinyi Kinga hétméteresével pedig újra előnybe kerülhetett volna, ám a büntető kimaradt. A hazaiaknak több se kellett, elléptek három góllal, és a vezetést ezt követően már nem engedték ki a kezük közül.

A másik szombati mérkőzésen is 24 találatig jutott a hazai csapat, az újonc Szegednek azonban esélye sem volt a pontszerzésre, hiszen 43 gólt kapott a lipcsei BL-selejtezőre készülő Ferencvárostól.

NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ

SIÓFOKI KC-GALÉRIUS FÜRDŐ–ÉRD 24–23 (14–12)
Siófok, 500
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
SIÓFOK: Pastrovics – Such 4, Szekerczés 4, Piedade, WÖRZ 5, ORBÁN 5 (2), Erdősi 3. Csere: NÉMETH CS., Szabadfi 1, Szalai 1, Deáki 1, Fauszt, Buzsáki. Edző: Golovin Vlagyimir
ÉRD: OGUNTOYE – Krpez 3, Kisfaludy, Szekeres 2, Triscsuk 4 (1), Signaté 4, Schatzl 1. Csere: Gridnyeva (kapus), Kovács A. 1, KLIVINYI 8 (1), Pálos-Bognár. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–1. 11. p.: 4–4. 14. p.: 7–5. 25. p.: 12–9. 28. p.: 12–12. 37. p.: 15–15. 45. p.: 18–15. 54. p.: 21–20
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Golovin Vlagyimir:
– Megismételtük, amit az első fordulóban véghezvittünk, ugyanúgy egygólos és emberelőnnyel fejeztük be a találkozót.
Szabó Edina: – Túlizgulták a lányok a mérkőzést, és ez rengeteg technikai hibához vezetett, amit az ellenfél ki tudott használni.

SZEGEDI KKSE–FTC-RAIL CARGO-HUNGARIA 24–43 (14–23)
Szeged, 1500
néző. V: Medve, Nagy L.
SZEGED: Futaki – Zsilák, Barján 3, LOJPUR 6, DAJKA 5 (3), Csubela, Szabó E. 2. Csere: Scholtz (kapus), MISZTRICS 5 (2), Albert, Gulyás V., Aron, Tóth O. 1, Hárs 2, Selemeci, Lehman-Dobó. Edző: Marosán György
FTC: Szikora – KOVACSICZ 6, SOÓS 5, Mészáros R. 1, Tomori 2, Szucsánszki 5, Szarka 2. Csere: Hlogyik (kapus), PENA 7 (2), Cifra 1, Szamoránsky P. 2, Lukács V. 1, Vérten, STEINBACH 8 (5), Tóth M. 3. Edző: Elek Gábor
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 8/7
Marosán György:
– A kézilabda szegedi ünnepe volt ez a mérkőzés. Biztató, hogy egy nemzetközileg magasan jegyzett csapatnak húsz percen át egyenrangú ellenfelei voltunk.
Elek Gábor: – A közönség fergeteges biztatása a Pick-mérkőzések hangulatát idézte. Számunkra is élményt jelentett a szegedi vendégszerepelés.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 2 2 76–50 +26 4
2. Siófok KC-Galerius Fürdő 2 2 50–47 +3 4
3. Érd 2 1 1 62–41 +21 2
4. Győri Audi ETO KC 1 1 35–17 +18 2
5. Fehérvár KC 1 1 23–20 +3 2
6. Mosonmagyaróvári KC SE 1 1 22–21 +1 2
7. Ipress Center Váci NKSE 1 1 21–22 –1 0
8. Dunaújváros Kohász KA 1 1 24–26 –2 0