U19-es férfi kézi-vb: kimaradt időn túli hetes, iksz az osztrákokkal

2013.08.13. 20:13
Nem bírtunk az osztrákokkal (Fotó: MKSZ)
Az első komoly erőpróba várt a házigazda magyar férfi kézilabda-válogatottra az U19-es világbajnokságon, a D-csoport 3. fordulójában az osztrákok voltak az ellenfelek. A kiélezett találkozó a hajrában dőlt el, amikor a mieink számára felcsillant a győzelem esélye, de kimaradt az időn túli hetes, így 20–20-as döntetlen lett a vége.

Az első félidőben nem szórták meg magukat a csapatok, az elején Kovács Péter együttese tudott elmenni két góllal, majd az osztrákok, a szünetre azonban 8–8-as döntetlennel vonulhattak a felek.

A második játékrész elején a kiválóan védő Kristian Pilipovicnak is köszönhetően három góllal megléptek az osztrákok, a félidő felére azonban sikerült fordítania (12–13) a mieinknek. A végig kiélezett találkozón 17–17-nél kezdődött az utolsó öt perc, amelyben mindkét együttes játszott emberhátrányban, az utolsó percben pedig a magyar csapat támadhatott a győzelemért. Sikerült hetest is kiharcolni, azt viszont Kovacsics Péter kihagyta, így 20–20-as döntetlennel zárult a meccs. Holnap a németek ellen még nehezebb találkozóra van kilátás.

U19-ES FÉRFI KÉZILABDA-VB (BUDAÖRS, ÉRD)
D-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Ausztria–Magyarország 20–20 (8–8)

Érd, V: Johansson, Kliko (svédek).
AUSZTRIA: Pilipovic, Kaiper (kapusok), Bilyk 1, Dicker 2, Frimmel, Fuhrer 3, Herburger, Hochleitner 2, Jelinek, Kislinger 2, Lomoschitz, Neuhold 7, Nimpf 1, Pratschner, Rabenseifer 1, Schuster 1. Szövetségi edző: Roman Frimmel.
MAGYARORSZÁG: Miklós, Borbély (kapusok). Bánhidi 1, Bohács 3, Bujdosó 4, Faluvégi 4, Fekete 4, Gidai, Horváth1, Kovacsics F., Leimeter, Nagy, Stranigg 1, Szeitl, Törteli 2, Tóth. Szövetségi edző: Kovács Péter.
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/7, ill. 3/5