U19-es férfi kézi-vb: kijózanító vereség a németektől

2013.08.14. 19:50
A magyar U19-es csapat pocsék napot fogott ki a németek ellen (Fotó: a magyar kézilabda-válogatott hivatalos Facebook-oldala)
A magyar U19-es férfi kézilabda-válogatott súlyos vereséget szenvedett Németország korosztályos csapatától Budaörsön a hazai rendezésű világbajnokság csoportkörének negyedik fordulójában. A németek feltörölték a mieinkkel a padlót, és 40–23-ra nyertek.

Az osztrákok elleni drámai döntetlen másnapján Kovács Péter csapata megmérettetett, és könnyűnek találtatott, hiszen a bivalyerős németek könnyedén tudták le a mieink elleni összecsapást. A fehér mezesek hatalmas elánnal vetették bele magukat a mérkőzésbe, és sorra hozták kiszolgáltatott helyzetbe Borbély Ádám kapust. A németek nagyon korán megléptek 6–1-re, és hiába kért időt Kovács Péter – és teremtette le hitehagyottan kezdő csapatát –, a Christian Schwarzer által irányított korosztályos gárda nem vett vissza a tempóból, amíg el nem érte a közte tízet. 4–14

Válogatottunk a félidő második felére valamelyest összeszedte magát, csökkentett a különbségen, a szünetben így „csak” öt gól volt a hátrány (11–16). A második játékrész azonban ismét a meccs elejét idézte: a németek gyakorlatilag minden gólunkra kettővel válaszoltak, 13–26-os állásnál érthetően a lelátóról is kevés támogatás érkezett. Ebben a játékrészben kis túlzással csak Nagy Szabolcstól jött váratlan húzás a magyar csapatból, aminek értelemszerűen kiütéses vereség lett a vége: Magyarország–Németország 23–40.

U19-ES FÉRFI KÉZILABDA-VB (BUDAÖRS, ÉRD)
D-CSOPORT, 4. FORDULÓ
Magyarország–Németország 23–40 (11–16)
Ld:
Nagy Sz. 4, ill. Drux, Kunkel 7-7
Norvégia–Gabon 39–14
Ausztria–Venezuela 38–15
Az állás: 1. Németország 8 pont, 2. Norvégia 6, 3. Ausztria 5 (117–81), 4. Magyarország 5 (111–94), 5. Gabon 0 (65–148), 6. Venezuela 0 (67–163)
A-CSOPORT
Szerbia–Egyiptom 33–30
Dánia–Fehéroroszország 32–20
Chile–Japán 24–37
Az állás: 1. Dánia 8 pont, 2. Egyiptom 6, 3. Szerbia 4 (125–123), 4. Fehéroroszország 4 (103–115), 5. Japán 2, 6. Chile 0