U19-es férfi kézi-vb: hozta a kötelezőt a magyar válogatott

2013.08.11. 19:59
Második meccsüket is megnyerték az U19-esek (Fotó: handballhungary2013.com)
Második mérkőzését is megnyerte a házigazda magyar férfi kézilabda-válogatott az U19-es világbajnokságon, a D-csoportban ezúttal Gabont múlta felül 12 góllal Kovács Péter együttese.

A magyar korosztályos válogatott a Venezuela elleni 22 gólos sikerrel kezdte a vb-t, majd a második fordulóban Gabon következett. Az afrikai együttes eddig csak a két évvel ezelőtti, Argentínában rendezett vb-n vett részt, amelyen az utolsó előtti, 19. helyen végzett, igaz akkor még nem Toncy Druskovic ült a csapat kispadján.

Az első félidőben visszafogottabban játszott a magyar csapat, az ellenfél sokáig jól tartotta magát, a 21. percre jött össze a hatgólos fór, amely a legnagyobb különbséget jelentette a játékrészben. A szünet előtti másodpercekben Bujdosó Bendegúz kínai figurából alakította ki a 9–15-ös állást.

A második harminc percben jobban belelendültek a mieink, a 46. percre már meglett a végére is jellemző 12 gólos vezetés (12–24), a magyar válogatott több szép akciót vezetve biztosan nyerte meg (17–29) második csoportmeccsét, de a kemény ellenfelek még csak ezután következnek a tornán.

„Az elmúlt két mérkőzést felkészülési résznek tekintettük itt a vb-n. Amit elterveztünk, azt meg is valósítottuk. Két magabiztos, nagy gólkülönbségű győzelem, tudtuk gyakorolni a védekezést és a támadást, főleg az emberhátrányos védekezést, mert elég sok kiállítást kaptunk. Természetesen Ausztria, Németország és Norvégia teljesen más szintet képviselnek. Haladunk tovább és én úgy gondolom, hogy a megfelelő úton járunk. A továbbiakban mindenre oda kell majd figyelni. Remek játékosai vannak Ausztriának, jó kézilabdát játszanak, de ők is verhetők és úgy gondolom, hogy most meg is verhetjük őket. A srácokra nagyon jól hat a hazai közönség, libabőröznek a mérkőzések előtt és után. Nagyon sokat segít a csapaton a hazai pálya előnye. Ahogy megyünk előre, annál többet számít majd a szurkolás, mert ahogy fáradnak majd, annál több energiát adnak nekik a nézők" – értékelt Kovács Péter.

U19-ES FÉRFI KÉZILABDA-VB (BUDAÖRS, ÉRD)

D-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Gabon–Magyarország 17–29 (9–15)

Érd. Vezette: Kolahdouzan, Mousavian (irániak)
GABON: Ango Nang, Ngoubassekoua, Emane (kapusok), Ango Nguema 2, Ilougou, Boungaghan I., Nzawou 1, Ndongo 3, Indjelet 3, Rogombe, Litona S. 1, Nguema A. 6, Kantoula 1, Essono, Nze Samba, Hsianga. Szövetségi edző: Toncy Druskovic
MAGYARORSZÁG: Miklós, Borbély (kapusok), Stranigg 2, Szeitl 1, Törteli, Faluvégi 3, Bánhidi, Tóth P. 3, Fekete 1, Nagy Sz. 1, Leimeter 3, Gidai 2, Kovacsics 6, Bujdosó 4, Bohács 3, Horváth D. Szövetségi edző: Kovács Péter
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2