Női kézi NB I: alighanem bennmarad a Debrecen

2013.06.13. 09:00
Most jó debreceni kézilabdázónak lenni, mert bár mindössze tizenegyedik lett a DVSC-Fórum a nemrég véget érő női bajnokságban, megőrizheti NB I-es tagságát. Szinte biztos ugyanis, hogy nem sikerül két olyan csapatot találni a másodosztályban, amely vállalná a feljutást: az NB I B Keleti csoportjának első helyezettje, az Eszterházy KFSC-GloboSys ugyan szinte bizonyosan szerencsét próbál a legjobbak között, de a Nyugati csoportban más a helyzet. Az aranyérmes Budaörs-Érdi VSE II ugyebár az NB I-es Érd második csapataként nem juthat fel, így alapesetben a második helyezett Szekszárdi FGKC kaphatott volna lehetőséget. Csakhogy...

„Kilencvenkilenc és fél százalék, hogy nem tudjuk vállalni az NB I-es indulást – sóhajtott Bay Attila, a klub ügyvezető elnöke. – Ez szinte kizárólag pénzkérdés. Próbáltuk megteremteni az első osztályú indulás feltételeit, de sajnos úgy néz ki, nem sikerül. Megfelelő anyagi háttér nélkül viszont nem akarunk beleugrani az indulásba, hiszen nemrég már csődbe ment egy csapat itt, Szekszárdon. Szomorúak vagyunk, de már csak a csodában bízhatunk."Bay Attila, a klub ügyvezető elnöke. – Ez szinte kizárólag pénzkérdés. Próbáltuk megteremteni az első osztályú indulás feltételeit, de sajnos úgy néz ki, nem sikerül. Megfelelő anyagi háttér nélkül viszont nem akarunk beleugrani az indulásba, hiszen nemrég már csődbe ment egy csapat itt, Szekszárdon. Szomorúak vagyunk, de már csak a csodában bízhatunk."

Mivel csoda a pénteki ligaülésig, ahol akár döntés is születhet az NB I felállásáról, aligha fog történni, Debrecenben már készen állnak a beugrásra.

„Mi mindenképpen szeretnénk elindulni – szögezte le Makray Balázs ügyvezető. – Az erről szóló szándéknyilatkozatot már el is küldtük a szövetségnek. Részünkről készen állunk."

Vagyis hiába a tragikus tavaszi szereplés, a Loki alighanem első osztályú marad.

 

Legfrissebb hírek

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
Tegnap, 14:50

Új korszak indul az FTC női kézilabdázóinál

Kézilabda
Tegnap, 8:43

Női kézilabda NB I: Jensen áttörése várat magára, Adzsics nem tett csodát

Kézilabda
2026.06.21. 15:55

Klasszis jobbszélsőt szerződtetett a Budaörs női kézilabdacsapata

Kézilabda
2026.06.19. 19:10

Már a magyar nyelvvel próbálkozik az FTC dán átlövője – videó

Kézilabda
2026.06.18. 16:56

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

„Komoly problémák jelentkeztek a 169 milliós támogatás körül” – éles állítások a DKKA múltjáról

Kézilabda
2026.06.04. 17:52

Jesper Jensen: Nagyjából azt kaptuk ebben az idényben, amit megérdemeltünk

Kézilabda
2026.06.04. 14:55
Ezek is érdekelhetik