Férfi kézi BL: a Matics-csapat kiütéses vereséget szenvedett

2013.03.16. 18:43
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Hamburg Celjében aratott meggyőző, kilencgólos különbségű győzelmet (29–38).

A német együttes már szünetben hét góllal vezetett (13–20), a folytatásban pedig tovább tudta növelni előnyét, így Vladan Matics csapatának gyakorlatilag minden esélye elszállt a továbbjutásra.

Pedig a hazaiaknál Borut Mackovsek ugyancsak kitett magáért 13 góljával, ám a Hans Lindberg, Marcin Lijewski, Blazenko Lackovic hármas nagyszerű teljesítményével ellensúlyozni tudta (10, 9, ill. 6 találat) a gólparádéját. Érdekesség, hogy a lengyel játékos azzal együtt jutott el 9 gólig, hogy az összecsapást vezető Horváth Péter, Marton Balázs páros háromszor is kiállította, három perccel a végső dudaszó előtt így megkapta a piros lapját.

A Celje magyar irányítója, Lékai Máté sérülése miatt valószínűleg már nem játszhat a szezonban.