Kézilabda: a szegedi szurkolók elnézést kérnek a transzparens miatt

2012.10.30. 09:17
A Pick-Szeged szurkolóit tömörítő Dél-alföldi Kézilabdabarátok Egyesülete közleményt adott ki azt követően, hogy az MKB Veszprém elleni vasárnapi bajnoki után nagy visszhangot és tiltakozást váltott ki a hazai drukkerek által kifeszített drapéria. A helyi fanatikusok nem kímélték a hét találatig jutó Nagy Lászlót, és a meccs elején kifeszített transzparensükkel kivívták a veszprémi vezetők tiltakozását is. Az alábbiakban a szegedi szurkolók közleményét olvashatják.

Kedves kézilabda-szurkolók, vezetők és újságírók!

A 2012. október 28-án megrendezett Pick-Szeged–MKB Veszprém mérkőzésen a szurkolók által Nagy László-karikatúrával kifeszített drapériával kapcsolatban a következő közleményt adjuk ki.

A médiában és a Magyar Kézilabda-szövetségben felháborodást keltő drapérián szereplő „Szíven Szúrt Város” feliratot összemosni a Marian Cozma brutálisan meggyilkolt kézilabdás története kapcsán készített filmmel méltatlan a kézilabdához, Marian Cozmához, a szegedi és veszprémi szurkolókhoz, illetve az egész kézilabda-társadalomhoz. Bár a szándékot világosan leírtuk, amennyiben valakinek Marian Cozma meggyilkolása miatt
mégis rossz érzése van a felirat miatt, elnézést kérünk. A szegedi szurkolók elsőként fejezték ki gyászukat a haláleset után, valamint a túl enyhe bírói ítélet miatt a veszprémi csarnokban biztosítottuk szolidaritásunkról az MKB Veszprém szurkolóit.

Nagy László a magyar kézilabdázás ikonja, s Veszprémbe igazolása a szegedi szurkolóknak csalódottságot és fájdalmat okozott, különösen annak tudatában, hogy az elmúlt három évben a válogatottság lemondása miatt közellenség volt a médiában és a szurkolók nagyobbik részénél, miközben a szegedi szimpatizánsok mindvégig kiálltak mellette. Ezt a keserűséget mi, szurkolók ezzel a drapériával fejeztük ki. A karikatúrához a késen kívül egy labda tartozik, tehát nehéz asszociálni egy késsel hadonászó Nagy Lacira. Inkább a kézilabda kapott egy újabb pofont a városban.

Ugyanakkor Nagy László érzéseit megértjük, amennyiben sértőnek találta a feliratot vagy a karikatúrát, és ezúton biztosítjuk őt, mint ahogy már volt alkalma tapasztalni, hogy a válogatott mezében vagy magánemberként továbbra is szívesen látott vendég Szegeden. Aki megérti a két csapat közötti rivalizálást, megérti a szurkolók szándékát és érzéseit is. Elítélünk mindenféle erőszakot, gyűlölködést és gyűlöletkeltést!

Ugyanakkor a Magyar Kézilabda-szövetség és az újságírói társadalom nagy sajnálatunkra nem védte ilyen vehemensen az elmúlt három évben a magyar kézilabda és Nagy László érdekeit. Illetve néhány hírportálon szegedi szurkolókat becsmérlő írások jelentek meg.

Az ügyet a szegedi szurkolók lezártnak tekintik, a továbbiakban nem kívánunk foglalkozni vele, hiszen fontos válogatott- és klubkötelezettségek állnak még előttünk.

Dél-alföldi Kézilabdabarátok Egyesülete (DAKE)

Kedves kézilabda-szurkolók, vezetők és újságírók!

A 2012. október 28-án megrendezett Pick-Szeged–MKB Veszprém mérkőzésen a szurkolók által Nagy László-karikatúrával kifeszített drapériával kapcsolatban a következő közleményt adjuk ki.

A médiában és a Magyar Kézilabda-szövetségben felháborodást keltő drapérián szereplő „Szíven Szúrt Város” feliratot összemosni a Marian Cozma brutálisan meggyilkolt kézilabdás története kapcsán készített filmmel méltatlan a kézilabdához, Marian Cozmához, a szegedi és veszprémi szurkolókhoz, illetve az egész kézilabda-társadalomhoz. Bár a szándékot világosan leírtuk, amennyiben valakinek Marian Cozma meggyilkolása miatt
mégis rossz érzése van a felirat miatt, elnézést kérünk. A szegedi szurkolók elsőként fejezték ki gyászukat a haláleset után, valamint a túl enyhe bírói ítélet miatt a veszprémi csarnokban biztosítottuk szolidaritásunkról az MKB Veszprém szurkolóit.

Nagy László a magyar kézilabdázás ikonja, s Veszprémbe igazolása a szegedi szurkolóknak csalódottságot és fájdalmat okozott, különösen annak tudatában, hogy az elmúlt három évben a válogatottság lemondása miatt közellenség volt a médiában és a szurkolók nagyobbik részénél, miközben a szegedi szimpatizánsok mindvégig kiálltak mellette. Ezt a keserűséget mi, szurkolók ezzel a drapériával fejeztük ki. A karikatúrához a késen kívül egy labda tartozik, tehát nehéz asszociálni egy késsel hadonászó Nagy Lacira. Inkább a kézilabda kapott egy újabb pofont a városban.

Ugyanakkor Nagy László érzéseit megértjük, amennyiben sértőnek találta a feliratot vagy a karikatúrát, és ezúton biztosítjuk őt, mint ahogy már volt alkalma tapasztalni, hogy a válogatott mezében vagy magánemberként továbbra is szívesen látott vendég Szegeden. Aki megérti a két csapat közötti rivalizálást, megérti a szurkolók szándékát és érzéseit is. Elítélünk mindenféle erőszakot, gyűlölködést és gyűlöletkeltést!

Ugyanakkor a Magyar Kézilabda-szövetség és az újságírói társadalom nagy sajnálatunkra nem védte ilyen vehemensen az elmúlt három évben a magyar kézilabda és Nagy László érdekeit. Illetve néhány hírportálon szegedi szurkolókat becsmérlő írások jelentek meg.

Az ügyet a szegedi szurkolók lezártnak tekintik, a továbbiakban nem kívánunk foglalkozni vele, hiszen fontos válogatott- és klubkötelezettségek állnak még előttünk.

Dél-alföldi Kézilabdabarátok Egyesülete (DAKE)

Legfrissebb hírek

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
8 órája

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 8:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58

Kézilabda: jön a Veszprémmel a fiú ifjúsági BL négyes döntője

Utánpótlássport
2026.06.12. 09:01

Kézi: odaértek az akadémiák közé a Budaörs korosztályos leánycsapatai

Utánpótlássport
2026.06.10. 14:05
Ezek is érdekelhetik