Férfi kézilabda: Ilyés a Wisla Plockban folytatja - hivatalos

Vágólapra másolva!
2012.08.30. 13:24
null
Ilyés két évig a lengyel élcsapatban folytatja
Címkék
Ilyés Ferenc nem tölti ki szerződését az MKB Veszprém kézilabdacsapatánál, és – ahogy azt beharangoztuk – a lengyel Wisla Plocknál folytatja pályafutását.

A megegyezés tényéről a játékos menedzsere, Szörnyi Attila tájékoztatta a Nemzeti Sportot.

A 30 éves balátlövő a hétvégi tatabányai Grundfos-kupán nem szerepelt Carlos Ortega csapatában, sőt el sem utazott társaival, így rögtön megindultak a találgatások: a játékos elhagyja a Veszprémet, annak ellenére, hogy két évig még érvényes szerződés köti a klubhoz. Ilyés nem nyilatkozott a témával kapcsolatban, és menedzsere akkor is szűkszavúan csak annyit mondott, hogy folynak az egyeztetések.

Azóta a lengyel sajtó már megszellőztette, hogy a Wisla Plock lehet a befutó, a váltás pedig most lett hivatalos. Ilyés két évre kötelezte el magát a lengyel élcsapathoz, és elsősorban a több játéklehetőség reményében döntött a csapat mellett, remélve, hogy így a válogatottnak is nagyobb hasznára lesz.

„A mai napon elfogadta az MKB Veszprém KC a felmondásomat, így szabad játékosként lehetőségem volt a Plock együttesébe szerződni – nyilatkozta Ilyés az mkbveszprem.eu-nak. – Ma délután már együtt is edzek új csapatommal. Az első tapasztalataim nagyon jók, szimpatikusak a játékosok, nagyon sok a külföldi, ez talán segíthet a beilleszkedésben. Nagy feladatok várnak rám az új csapatomban, mert szeretnénk jövő héten kiharcolni a wildcard tornán a BL-szereplés lehetőségét.”

A Plocknak Piotr Chrapkowski sérülése miatt mindenképp szüksége volt egy átlövőre, és Ilyés volt az elsődleges jelölt a posztra. A játékos nem egyedüli magyar lesz a csapatban, hiszen a korábbi szegedi és veszprémi irányító, Eklemovics Nikola is a Plockot erősíti, de itt szerepel a szintén korábbi szegedi Petar Nenadics és Valentin Ghionea is.

A Wisla Plock a jövő heti Bajnokok Ligája-selejtezőre készül, a szabadkártyás csoportban rendkívül nehéz dolga lesz, ha szeretne a főtáblára jutni, hiszen a német Hamburgot, a szlovén Cimos Kopert és a francia Saint-Raphaëlt kell megelőznie a továbbjutáshoz.

Ilyés már korábban is szerepelt külföldi csapatban: két veszprémi időszaka között 2009–2011-ben a német Lemgóban játszott.

ILYÉS ÖRÜL A GYORS MEGOLDÁSNAK

Legfrissebb hírek

NB II: Budafoki MTE–Szentlőrinc

Labdarúgó NB II
1 perce

NB II: Mezőkövesd–Karcag

Labdarúgó NB II
3 perce

Vívó-vb: Siklósi Gergely–Kano Koki, döntő

Egyéb egyéni
5 perce

Siklósi Gergely bejutott a döntőbe férfi párbajtőrben a vívó-vb-n

Egyéb egyéni
38 perce

A női Tour legidősebb versenyzője szólóban győzött

Kerékpár
46 perce

Evezés: Szigeti Ferenc 12. lett egypárban az U23-as világbajnokságon

Utánpótlássport
55 perce

Vívó-vb: Sajnos, meglepett az ellenfelem – Battai Sugár

Egyéb egyéni
1 órája

A ketteseknél Dani Marcell, a négyeseknél Dobrovitz József nyert a fogathajtó-vk-n

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik