Férfi kézilabda: keménységet és lerohanásokat ígérnek a svédek

2012.04.05. 15:58
Címkék
A férfi kézilabda olimpiai selejtező (április 6-8.) házigazdája, a svéd válogatott kőkemény védekezést és gyors lerohanásokat ígér a tornára – az északiak reményeik szerint sokat tudnak javítani az Európa-bajnokságon döcögő támadójátékukon.

„Az Eb-n a kontrajátékunknak nyoma sem volt, pedig a gyors lerohanásoknak kellene a fő fegyverünknek lenni. Ezek a könnyű gólok, és reméljük, hogy összeállt a kemény, agresszív védekezés, amelyből kiindulva gyors ellentámadásokat tudunk vezetni” – nyilatkozta az Expressennek Kim Andersson, a svéd csapat klasszis átlövője. A svédek elsősorban Niclas Ekberg és Henrik Lundström szélsőjátékától várnak sokat a tornán.

A házigazdák Brazília ellen kezdik meg a négyes tornát pénteken, szombaton Macedóniával csapnak össze, majd vasárnap a záró mérkőzésen Magyarországgal küzdenek meg.

Legfrissebb hírek

Nélkülük – Szöllősi György jegyzete

Bajnokok Ligája
2 órája

Csütörtöki sportműsor: jön a futsal NB I döntőjének 3. meccse, vb-felkészülési találkozók

Minden más foci
2 órája

Hajnal Tamás: Kreatív futballt várunk Borbélytól; Merre tovább, Veszprém?

E-újság
2 órája

Felkészülés: Algéria legyőzte a holland válogatottat a vb előtt

Foci vb 2026
3 órája

Hattyúdal nyáridőben – N. Pál József publicisztikája

Magyar válogatott
3 órája

Imre Bence öt gólja ellenére kikapott a THW Kiel – kézilabdakörkép

Kézilabda
3 órája

Haaland és Rodri érkezését ígérte meg a Real Madrid elnökjelöltje

Spanyol labdarúgás
3 órája

Berrettini megsérült, Arnaldi játszhat olasz házi elődöntőt a Roland Garroson

Tenisz
3 órája
Ezek is érdekelhetik