London 2012: Svédországgal, Brazíliával és Macedóniával selejteznek kéziseink

2012.01.29. 18:29
Címkék
Dánia Eb-győzelemével végérvényesen eldőlt, hogy férfi kézilabdázóinknak majd Svédországban kell megharcolniuk az olimpiai kvalifikációs tornán a londoni kvótáért áprilisban.

A házigazda svéd együttes mellett Brazília és Macedónia lesz majd az ellenfelünk.

A dánok Eb-sikerükkel automatikusan olimpiai résztvevők lettek, így a spanyolok és a svédek mellett a horvátok is kvalifikációs tornát rendezhetnek, valamint az is eldőlt, hogy nem az Eb-6. szlovének, hanem a vb-8. lengyelek maradtak még harcban az olimpiai részvételért.

FÉRFI KÉZILABDA
AZ OLIMPIAI SELEJTEZŐK CSOPORTJAI (időpont: április 6–8.)
1. CSOPORT:Spanyolország (vb-3.), Lengyelország (vb-8.), Szerbia (Eb-2.), Algéria (Afrika-kupa-2.)
2. CSOPORT:Svédország (vb-4.),MAGYARORSZÁG (vb-7.), Brazília (pánamerikai bajnokság, 2.), Macedónia (Eb-5.)
3. CSOPORT: Horvátország (vb-5.), Izland (vb-6.), Japán (az ázsiai selejtezőtorna 2. helyezettje), Chile (pánamerikai bajnokság, 3.)
A csoportokból az első kettő jut ki az olimpiára, a rendezők: Spanyolország, Svédország és Horvátország.

MÁR OLIMPIAI RÉSZTVEVŐK: Nagy-Britannia (rendező), Franciaország (világbajnok), Dél-Korea (az ázsiai selejtezőtorna győztese), Argentína (a Pánamerikai Játékok bajnoka), Tunézia (Afrika-bajnok), Dánia (Európa-bajnok)
Legfrissebb hírek

Hornyák Dóra túl van a korrekciós műtéten

Kézilabda
2 perce

Suter győzött az olimpia utáni első versenyen lesiklásban, de még Vonn vezeti a szakági vk-t

Téli sportok
39 perce

Antalyai tenisztorna: Tóth egyesben, Udvardy párosban búcsúzott a nyolc között

Tenisz
48 perce

„Megpróbálunk újabb bravúrt elérni” – Orosz Pál az El-sorsolásról

Európa-liga
1 órája

Gólerős nigériai válogatott játékost szerződtetett a DVSC

Labdarúgó NB I
1 órája

Piros Zsombor elődöntős a luganói tenisztornán

Tenisz
1 órája

Fájdalmas összeg: 79 millió eurót költött menesztett vezetőedzőire a Man. United

Angol labdarúgás
1 órája

Sportpetíció: A magyar sport ügye nem lehet vita tárgya! – Nyitrai Zsolt

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik