A győri csapatvezető nem tartja lehetségesnek azt, hogy a 46 éves norvég mester a válogatott helyett júliustól a győri klubot válassza.
„Karl Erik Böhn kiváló szakember, nagyon jó munkát fog végezni nálunk, és utána is a magyar kézilabdáért fog dolgozni a válogatott élén, én ebben csak pozitívumokat látok, de nekünk nem lesz probléma új edzővel folytatni. A kézilabda-szövetség kompromisszumkészsége kellett ehhez a megoldáshoz, ezzel én nem szeretnék visszaélni” – mondta az egyébként a nemzeti szövetség elnökségi tagjaként is dolgozó Kelecsényi, aki teljesen kizárta, hogy változtassanak ezen a megállapodáson, nyáron mégis megtartva Böhnt a kispadjukon.
A győri klubelnök közölte, már tárgyalt is azzal a szakemberrel, aki nyáron átveheti a norvég mester helyét csapata kispadján, de hozzátette azt is, „az előttünk álló egy-két hónap alkalmas arra, hogy ezt a kört még tovább bővítsük, és a legjobb megoldást válasszuk”. Szerinte a nyáron a Rába-parti kispadra leülő új edző személyével kapcsolatban még lehetnek meglepetések.
Kelecsényi Ernő szerint Böhn szerződtetése garantálta leginkább azt, hogy az első számú céljukat, a Bajnokok Ligáját megnyerhessék. A győri klubelnök a Digi Sportnak múlt héten még azt mondta, „olyan embert keresünk hosszú távra, aki lehetőleg ismeri a mezőnyt, a csapatot, a játékosokat”. Amikor a nyilatkozattal a műsorvezető szembesítette Kelecsényi Ernőt, ő azt felelte, tényleg hosszú távra kerestek edzőt, de a szóba jöhető szakembereket máshová köti a szerződésük.
„Ezért döntöttünk úgy, hogy két lépcsőben hajtjuk végre az edzőcserét, első lépésben a szezon végéig, azt követően pedig július 1-jétől valóban hosszú távra lehet új edzője a csapatnak. Nem akartunk más csapatnál konfliktust okozni azzal, hogy egy edzőt esetleg elmozdítunk jelenlegi helyéről” – jelentette ki a győri kézilabdaklub elnöke. Böhn félszezonos kontraktusáról azt mondta, ebben állapodtak meg a Magyar Kézilabda-szövetséggel, amely deklaráltan főállású kapitányt akar a válogatottak élére.
Az FTC kézilabda-szakosztálya tiltakozott a válogatott szövetségi kapitányának kisalföldi kinevezése ellen, és még azt is meglebegtette, hogy játékosait nem engedi el ezután a nemzeti csapatba. A konfliktust Kelecsényi Ernő nem látja súlyosnak, a kérdés szerinte a szövetség kommunikációs fórumain belül megoldható. A Ferencváros játékosainak a válogatottól való visszaléptetéséről a győri klubelnök azt mondta, „a Fradi önálló szereplője a magyar sportnak, a kézilabdának és az NB I-nek, és meggyőződésem, hogy jó döntést fognak hozni ebben a kérdésben. Itt nincs semmilyen háttéralku, egy olyan kompromisszum született, amelyik az egész magyar kézilabda érdekeit szolgálja. A sportág érdeke is, hogy a Győr megnyerje a Bajnokok Ligáját.”
A női kézilabda győri dominanciájáról szóló FTC-vádakra úgy reagált, a szó használatát sem érzi helyesnek, csapata húsz éve dolgozik azon, hogy felépítsen egy eredményes és anyagilag stabil rendszert, ebben pedig az utánpótlásképzésüknek mindig is kulcsszerepe volt. A Ferencváros a győri befolyás egyik bizonyítékának ugyanis éppen azt látja, hogy a női szövetségi kapitányok kivétel nélkül az ETO-hoz kötődnek. (A juniorválogatott élén a volt győri vezetőedző, Róth Kálmán áll, az ifjúsági csapatot pedig a felnőttklubcsapat pályaedzője, Danyi Gábor vezeti, Karl Erik Böhn kisalföldi szerződtetésével pedig a felnőttválogatott élére is győri kötődésű szakember került, akinek ráadásul élettársa, Heidi Löke a Rába-partiak kulcsembere). Kelecsényi Ernő szerint viszont azért állnak győri edzők a válogatottak élén, mert eredményeiket és szakmai előmenetelüket illetően pillanatnyilag ők a legjobbak ezekre a pozíciókra.