Kézilabda: bajban a dunaújvárosi férfi csapat, visszalép az NB I/B-s együttes

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2011.03.31. 17:05
Címkék
Súlyos anyagi gondokkal küzd a Dunaferr Alexandra férfi kézilabda-szakosztálya, amely – nehogy az NB I-es csapata még nagyobb bajba kerüljön – kénytelen visszaléptetni az NB I/B-s együttesét.

A klub csütörtöki közleményében jelzi: mind reménytelenebb a helyzet. Az élvonalban jelenleg utolsó előtti helyen álló gárda szerény kerettel kezdte el a bajnokságot, azután a pénztelenség miatt szinte hétről hétre tovább apadt a sérülésektől is sújtott játékoskeret.

A Kecskemét elleni, 33–31-es vereséggel záruló szerdai találkozót követően válságtanácskozást tartottak a vezetők, és úgy döntöttek, hogy az NB I/B-ben szereplő korosztályos csapatokat anyagi okokból visszaléptetik a további küzdelemtől. Így aztán az ezekben szereplő játékosokkal már fel tudják tölteni az NB I-es kereteket.

A pénztelenség miatt komolyan felvetődött az az eshetőség is, hogy a Balatonfüred elleni pénteki találkozóra nem megy el az NB I-es gárda, azonban ezt a kényszermegoldást végül elvetették a döntéshozók. A csapat tehát kiáll az alapszakasz utolsó találkozóján.

Legfrissebb hírek

Szoboszlai és Kerkez is a Liverpool kezdőcsapatában az angol Szuperkupa-meccsen

Angol labdarúgás
26 perce

NB III: hihetetlen gól bedobásból, pedig sportszerűségnek indult – videó

Labdarúgó NB II
55 perce

Világjátékok: Spéth Norbert bronzérmes muaythaiban

Egyéb egyéni
1 órája

Redzic Damir kiemelkedett a mezőnyből a szombati DAC-győzelem során

Légiósok
1 órája

Megvannak a kalapok, ezeket a csapatokat kaphatja a Veszprém a klubvilágbajnokságon

Kézilabda
1 órája

Világjátékok: ismét ezüstérmes a maratoni kajakos Kiszli Vanda

Egyéb egyéni
2 órája

A világhírű énekes megkapta a 17-es mezszámot a Premier League kiesőjétől

Angol labdarúgás
2 órája

Világjátékok: világcsúccsal aranyérmes az uszonyosúszó Kiss Nándor

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik