Női kézilabda Eb: a horvátok is győztek, 10. helyen végeztünk

2010.12.16. 20:11
Címkék
A dán-norvég közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokságon az I. középdöntő 3. fordulójában Horvátország egy góllal nyert Spanyolország ellen. A horvát győzelem azt jelentette, hogy a magyarok a 10. helyen zárták a tornát. Középdöntős csoportjában mindkét együttes négy pontot szerezve az ötödik helyen végzett, de amíg a horvátoknak -25 lett a gólkülönbségük, nekünk –30.

A végig kiegyenlített ütközet első félidejében a spanyolok a 21. percre háromgólos előnyhöz jutottak Horvátország ellen (9–6), de mivel elrontották a felvonás végjátékát, a szünetben már szomszédunknál volt az előny (10–11).

A második játékrészben az 51. percig ismét fej fej mellett haladtak a felek, a hajrát azonban akkor is a horvátok bírták jobban fizikailag és pszichésen, így megnyerték az összecsapást.

 NŐI KÉZILABDA EB, KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
I. CSOPORT
Románia–Oroszország 20–35 (10–19)
Spanyolország–Horvátország  22–23 (10–11) 
Ld: Mangue 5, Fernandez 5, Pena 5, Pinedo 3, ill. Penezic 8, Zebic 5, Gace 4, Horvat 4
Dánia–Montenegró   20.45
Legfrissebb hírek

Cristiano Ronaldo lett a mezőny legjobbja

Foci vb 2026
4 perce

Cristiano Ronaldo megszerezte az első és a második gólját is a vb-n – videók

Foci vb 2026
18 perce

Megvan az angol és a ghánai válogatott kezdője

Foci vb 2026
21 perce

Ronaldo megtörte gólcsendjét, duplázott, Portugália pedig kiütötte Üzbegisztánt

Foci vb 2026
21 perce

Harry Kane az angol, Jordan Ayew a ghánai csatársorban – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
24 perce

Bejelentette Markgráf Ákos érkezését az Újpest

Labdarúgó NB I
39 perce

Portugália 5–0-ra megverte Üzbegisztánt

Foci vb 2026
39 perce

Öttusa: Kósa Nóra az U17-es után az U15-ös ob-t is megnyerte

Utánpótlássport
51 perce
Ezek is érdekelhetik