Magabiztos győzelemmel foglalta el helyét a döntőben a Pick Szeged

2008.04.19. 19:10
Az MKB Veszprém után a Pick Szeged is bejutott a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjébe, miután fölényes, 30-22-es győzelmet aratott a PLER-Airport ellen a második szombati elődöntőbe. A szegedi csapat a 10. percben vette át a vezetést, amit a továbbiakban már nem is engedett ki kezéből. A döntőben a Veszprém a 18., a Szeged a 6. kupasikeréért fog hajtani.
Puljezevicsékre a Veszprém vár a Magyar Kupa döntőjében
Fotó: NS Archív

A Szegednél Nenad Puljezevics helyett ismét Dragan Marjanac kezdett a kapuban, míg Bajusz Sándort nem is nevezte a meccsre a Pick edzője, Vladan Matics.

Bátran vetették bele magukat a küzdelembe a pestszentlőrinciek, de kezdeti lendületük mindössze a 10. percig tartott. Ekkor vezettek ugyanis utoljára a mérkőzésen.

A Pick Szeged 5-4 után fokozatosan húzott el, főleg a jobbszárnya volt elemében. Milorad Krivokapics sorra lőtte a gólokat és a szélen játszó Valentin Ghionea is többször eredményesnek bizonyult.

A félidő végéig Vadkerti Attila felzárkózott balkezes társaihoz és ennek is köszönhetően a szünetre ötgólos Pick-előnnyel vonultak a csapatok. 16-11.

A második félidőben a vendégeknél Kocsi András és Balogh Zsolt folytatta az első játékrészben mutatott jó játékát, ennek köszönhetően egy ideig megint egyenrangú ellenfele volt a PLER a Picknek.

A szegediek azonban ismét rákapcsoltak, aminek eredményeként 22-15-re növelték előnyüket.

Az egykori Pick-játékos, Szabó Péter büntetőből lőtt góljaival tartotta a lelket a vendégcsapatban, a hazaiaknál pedig Sutka Norbert is elkapta a fonalat.

A 30-22-es végeredményt Julian Stamate állította be.

A döntőben a Pick Szeged az MKB Veszprém csapatával fog játszani.

MAGYAR KUPA, ELŐDÖNTŐ

PICK SZEGED–PLER AIRPORT 30–22 (16–11)
Szeged, 3000 néző. V: Jancsó, Marczinka
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–2. 7. p.: 2–3. 10. p.: 5–4. 13. p.: 8–5. 19. p.: 11–7. 23. p.: 12–9. 27. p.: 14–11. 32. p.: 16–12. 37. p.: 18–13. 42.p.: 23–15. 49. p.: 25–18. 54. p.: 28–20. 58. p.: 29–22.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/3
SZEGED: Marjanac, Ghionea 4, Djurkovics 1, HERBERT 1, Oszmaics 1, Andjelkovics 3, VADKERTI 4
Csere: KRIVOKAPICS 4, Petrea 2, ZVIZEJ 5 (1), Bendó, SUTKA 3, Stamate 2.
PLER: NOVÁK, Rév 2 (1), BALOGH 5, Lendvay 2, Pordán 1, SZABÓ P. 6 (2), Bakos
Csere: ZSEMBERI (kapus), Bobo 1, Kocsi 2, Füleki, Szabó L. 1, Korsós 2.