Magabiztos játékkal győzte le a bajnok Ferencvárost a Győr

2008.03.05. 19:55
Szinte lemosta a pályáról az otthon játszó Ferencvárost a Győr a női kézilabda-bajnokság 16. fordulójában. A vendégek félidőben hét góllal vezettek, s végül kilenccel nyertek. A bajnokságban a Győr így négypontosra növelte előnyét a Dunaferrel szemben.
Bradeanu (fehérben) vezérletével nyert a Győr

Nagy reményekkel kezdett a rangadónak a forduló előtt 22 ponttal a bajnokság harmadik helyén álló Ferencváros, s kezdetben úgy tűnt a lelkesedés meg is hozza a várt eredményt.

A találkozó első két gólját a Fradi szerezte, ám ezután elfogyott a tudomány. A Győr egy 5-0-s rohammal válaszolt, s ezután már nem engedte ki a kezdeményezés lehetőségét a markából.

Az első félidőt gyakran "tarkították" durva jelenetek - főleg a hazaiak voltak a megengedettnél sokkal határozottabbak, de keménységben a Győr sem maradt el sokkal. Nem csoda hát, hogy a játékvezetők előszeretettel adtak kétperces büntetéseket, vagy heteseket a két csapat játékosainak.

A vendégoldalon ezúttal Bradeanu remek játéka volt a biztosíték arra, hogy a Győr folyamatosan növelje előnyét.

A félidőben 17-10-es eredmény díszelgett a táblán a Győr javára, a Ferencváros szinte kilátástalan helyzetbe került.

A második félidőben még tovább növelte lett az előnyét a Győr, volt hogy 23-16-ra vezettek a vidékiek.

Az utolsó szakaszban a hétvégi BL-meccsre készülő ETO már a tartalékokat szerepeltette, így a különbség csökkent.

NB I, NŐK

16. FORDULÓ
BUDAPEST BANK FTC- GYŐRI AUDI ETO 23–32 (10–17)
A mérkőzés osztályzata: 4
Kőbányai út, 1500 néző. V: Kékes P., Kékes Cs.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–4. 10. p.. 5–5. 15. p.: 9–6. 20. p.: 9–10. 25. p.: 9–14. 38. p.: 12–21. 46. p.: 14–27. 52. p.: 18–29
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/2, ill. 7/4
FTC: PASTROVICS – KOVACSICZ 6, Szucsánszki 1, SZAMORÁNSKY P. 7, Uhraková, 2, Zácsik, Juhász 5 (2) Csere: Haris (kapus) Ilyés, Szamoránszky A., Kocsis, Szabó E., Soós V.., Németh Cs. 2
GYŐR: HERR O. – Mraviková 2, BRADEANU 13 (3), SPIRIDON 5, Görbicz 4 (1), Tomori, VÉRTEN 5, Csere: Oguntoye (kapus), KOVACSICS 2, Deáki, Djokics, Szegedi, Szöllösy, Hornyák 1
ZSIGA GYULA, az FTC edzője: Megsemmisítő erejű vereséget szenvedtünk, további sikereket kívánok a Győrnek a Bajnokok Ligájában.
KONKOLY CSABA, a Győr edzője: Nagyon örülök, hogy a fiatalok bizonyították, hogy helyük van a csapatban.