Szegedi és veszprémi öröm – az esélyesek győztek a rangadókon

2008.02.06. 20:45
Szerdán két rangadóval folytatódott a férfi kézilabda-bajnokság. A címvédő Pick-Szeged meggyőző játékkal verte a Dunaferrt. A bajnokcsapat a félidőben három góllal vezetett, a vége magabiztos, 28-21-es győzelem lett. A veszprémiek Debrecenben győztek öt találatnyi különbséggel.
Vadkerti Attila (balra) és Nagy Kornél párosjelenete

Szegeden mintegy 2500 néző volt kíváncsi a dunaújvárosi csapat vendégjátékára – és a hazai szurkolók győzelmet vártak az idei év első rangadóján.

Az elszántsággal nem is volt probléma, a hazai csapat a mérkőzés nagy részében kezében tartotta a mérkőzést. A győzelem kulcsa a védekezés volt, a szegediek Puljezevics Nenad kapus és az elsősorban a védekezésben nagyon hatékony Herbert Gábor vezetésével az első félidőben tíz gól alatt tartották a vendégeket, és összességében is csak 21 gólt kaptak a mérkőzésen.

A dunaújvárosiak nem tudtak igazán támadásba lendülni, legeredményesebb játékosaik a négy gólig jutó Zubai Gábor és Grebenár Gábor voltak. Mindez azonban kevés volt a szegediek ellen, akik simán, 28-21-re „behúzták” a mérkőzést.

A nap másik rangadóján az MKB-Veszprém Debrecenbe látogatott. A listavezető bakonyiak megszenvedtek a sikerért. A hajdúságiak az első félidőben végig a nyomukban voltak, ám az esélyesebb vendégek a második félidő elején egy 7-0-s rohammal eldöntötték a mérkőzést.

A veszprémieknél elsősorban a veterán Pérez Carlos remekelt, aki nyolc góllal terhelte a hazaiak hálóját, a debreceniektől Rédei István és Frey Tamás játéka emelhető ki.

FÉRFI KÉZILABDA NB I., FELSŐHÁZ, 17. FORDULÓ

PICK SZEGED - DUNAFERR SE 28–21 (12–9)
Szeged, 2500 néző. V: Horváth P., Marton.
SZEGED: PULJEZEVICS – GHIONEA 4, Djurkovics 1, HERBERT 2, OSZMAJICS 3, Bajusz 4, Zvizej 3 (1). Csere: Marjanac (kapus), KRIVOKAPICS 4 (2), Petrea 2, Vadkerti 2, Bendó 2 (1), Sutka 1. Edző: Vladan Matics.
DUNAFERR: Mikler – MISS 4 (1), Nagy K. 4 (1). Zubai Sz. 2, ZUBAI G. 4, GREBENÁR 4, Minó 1. Csere: Stochl (kapus), Rosta M., Sándor, Bozsovics 2. Edző: Kolics János.

DKSE-AIRPORT DEBRECEN - MKB-VESZPRÉM 25–30 (15–17)
Debrecen, 1500 néző. V: Nagy Sz., Túróczy.
DEBRECEN: DJORDJEVICS – Gúnya 2, RÉDEI 7, HABUCZKI, Juhász Z. 1, Kelecsevics 1, FREY T. 8 (1). Cs: Pereverzia (kapus), Roman 2, Noris 1, Sipos 1, Ambrus 1, Hornyák Z., Tarnavölgyi 1. Edző: Kovács Mihály.
VESZPRÉM: PERICS – Iváncsik T., Vujin 4 (4), EKLEMOVICS 4, COSMA 5, Ilyés 2, Iváncsik G. 2. Cs: LUSNYIKOV 1, PÉREZ 8, Sesum 1, Gál, MARKOVICS 3. Edző: Mocsai Lajos.
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–3. 12. p.: 7–7. 18. p.: 9–11. 26. p.: 15–14. 34. p.: 15–20. 50. p.: 21–27. 53. p.: 23–27.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4.
Kovács Mihály: – Tisztességesen helytálltunk, ám fokozatosan felőrölt minket a minden tekintetben fölényben lévő veszprémi csapat.
Mocsai Lajos: – Nagyon fontos pontokat szereztünk, hiszen a Szeged korábban kikapott Debrecenben. Nagy küzdelem folyt a pályán, de végig kézben tartottuk a mérkőzés irányítását, s végül jó színvonalú mérkőzést nyertünk meg.
A felsőházi rájátszás állása:
1. MKB Veszprém KC 9 9 - - 323-224 +99 18
2. Pick Szeged 9 8 - 1 287-209 +78 16
3. Dunaferr SE 9 6 - 3 258-232 +26 12
4. DKSE-Airport Debrecen 9 4 - 5 242-257 -15 8
5. PLER-Airport KC 8 3 1 4 218-235 -17 7
6. Százhalombattai KE 8 1 1 6 192-243 -51 3
7. Erste-Békési FKC 8 1 1 6 224-279 -55 3
8. Komlói BSK 8 - 1 7 189-254 -65 1