Hatalmas csatában a Dunaferr nyerte a Fradi elleni rangadót

2008.01.18. 20:31
A Dunaferr 37-35-re legyőzte a Ferencváros együttesét a női kézilabda NB I tizenegyedik fordulójának pénteki mérkőzésén. A hazai csapat az első félidő végén elszakadt a Fraditól, előnyét pedig megőrizte az összecsapás végéig. A rangadó előtt mindkét csapat játékosai közösen emlékeztek meg a három éve tragikusan elhunyt Kulcsár Anitáról, és virágot helyeztek el a csarnok bejáratánál található domborműnél.
Hatalmas harcot vívtak a játékosok
Czagány Balázs

Mintegy negyed óráig fej-fej mellett halad a két együttes, majd a csereként beállt - és az első játékrészben hét gólt szerző - Pigniczki vezérletével a hazaiak öt góllal elhúztak (16-11), amit egy darabig sikerült is megőrizniük.

A félidőt jelző sípszó előtt még sikerült a címvédő fővárosiaknak három gólra felzárkózniuk, tehát nagy csatára lehetett készülni a második játékrészben. Nem kellett csalódnunk.

Bár a vendégeknek egyszer sem sikerült egyenlíteni, volt amikor egygólosra sikerült lefaragni hátrányukat (19-18). Ezután azonban ismét a vendéglátók vették át a kezdeményezést, és ha néha szorosan is, de sikerült a meccs végéig megőrizni előnyüket.

Pigniczki Krisztina végül tizenhárom, Mörtel Renáta tíz gólt szerzett a Dunaferrben, az ellenfélnél pedig hiába játszott jól Kovacsicz (8 gól), Zácsik (7), Szamoránsky és Szucsánszki (5-5), ez nem volt elég a dunaújvárosi csapat ellen.

Ferencváros végig a vendéglátók nyomában volt, akikről nyugodtan kijelenthető: a nagyszerűen játszó - és még az utolsó másodpercben is gólt szerző - Pigniczki nélkül nem tudták volna legyőzni a zöld-fehéreket.

Győzelmével a Dunaferr továbbra is tartja a lépést az éllovas Győri Audi ETO KC-val, a Fradi négy ponttal leszakadva a harmadik.

NŐI KÉZILABDA NB I, 11. FORDULÓ

DUNAFERR NK – BUDAPEST BANK FTC 37–35 (19–16)
Dunaújváros, 1200 néző, V: Herczeg, Südi
DUNAFERR: UNGUREANU, LOVÁSZ 5, Laluska 2, Ferling 5, Borbás 1, MÖRTEL 10 (4), Vincze 1 Csere: KNEZOVIC (kapus), PIGNICZKI 13, Gáspár, Sopronyi Edző: Imre Vilmos
FTC: Pastrovics, KOVACSICZ 8, SZAMORÁNSKY P. 5, Uhraková 5 (3), SZUCSÁNSZKI 5, ZÁCSIK 7, Juhász 3 Csere: Haris (kapus), Soós 1, Ilyés 1, Kocsis Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása: 7. p.: 4–3. 10. p.: 5–5. 13. p.: 8–5. 16. p.: 9–8. 25. p.: 16–11. 33. p.: 19–18. 41. p.: 26–22. 45. p.: 27–26. 50. p.: 31–26. 55. p.: 34–31. 59. p.: 36–35
Kiállítások: 8 perc, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3