Férfi kézilabda-bajnoki döntő: óvott a Pick-Szeged

2006.05.16. 11:28
Címkék
A Szeged megóvta a vasárnap Veszprémben elveszített mérkőzését, mivel szerinte a második félidőben a hazai csapatban egy ideig hét mezőnyjátékos szerepelt. Az esetet a szövetség versenybizottsága vizsgálja, és várhatóan kedden hoz döntést. A Pick vezetői a találkozó videofelvételének elemzése alapján állapították meg, hogy a játékvezetők nem szándékosan, de rendre a Szeged kárára tévedtek. Számításaik szerint 19 ilyen eset tisztán kimutatható. Ezzel szemben a veszprémiek azt állították, hogy a felvételek alapján ők nem találtak óvásra okot adó eseményt a mérkőzésen.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfibajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A vasárnapi rangadó kapcsán más történések miatt is forrnak az indulatok Szegeden. Lele Ambrus klubelnök elmondta, hogy a veszprémi szervezőknek a játékosok biztonságára jobban kellett volna ügyelniük.

A szegedi kézilabdázókat leköpködték, megfenyegették a bajnokcsapat csarnokában, és mérkőzés közben biztonsági őröket kellett a szegedi kispadhoz rendelni, nehogy bántalmazák Maticsékat.

A szünetben a veszprémi klub gazdasági és operatív elnöke, Magyarádi Péter – a szegedi elnök, Lele Ambrus szerint – olyan kifejezéseket és mutogatásokat engedett meg magának a Pick vezetőivel és szponzoraival szemben, amelyek minden tekintetben méltatlanok voltak.

Lele elismerte, hogy a szegediektől azonnal kapott választ Magyarádi Péter, de a túl indulatos szegedieket azonnal leállította az elnök. Lele Ambrus szeretné, ha a véleményét internetes fórumokon is megjelentető Magyarádi Péter elnézést kérne a viselkedéséért, és a döntő folytatásában már nyugodt légkörben, a sportra összpontosítva folytatódhatna a két élcsapat párharca.

Magyarádi Pétert nem sikerült elérnünk, de Hajnal Csaba, az MKB Veszprém ügyvezető igazgatója reagált a szegedi ,,megszólításra”. Elmondta, hogy a Veszprémnek kizárólag az a fontos, hogy a bajnokság normális, tiszta körülmények között fejeződjék be.

A világszínvonalú párharc eddigi mérkőzéseihez szerinte sok körülmény méltatlan volt, ugyanakkor reméli, hogy a folytatásban a szurkolók tökéletes szórakozását semmi sem fogja zavarni.
Legfrissebb hírek

Radó András: Vannak még terveim az élvonalban

Labdarúgó NB II
3 perce

Arbeloa: Ha van csapat, amely nyerhet Münchenben, az a Real Madrid!

Bajnokok Ligája
29 perce

NHL: a Colorado bebiztosította az elsőségét nyugaton

Amerikai sportok
29 perce

Belák János: Négy-négy versenyzőnket várom a döntőbe

Egyéb egyéni
1 órája

Játékossors: a korábbi válogatott támadó Ausztriában súlyos sérülést szenvedett

Légiósok
1 órája

Veszprém, Szeged: a rájátszásban visszatért a remény

Kézilabda
1 órája

Révész Bulcsú remekelt, továbbjutott a sznúker-vb selejtezőjében

Egyéb egyéni
8 órája

Szerdai sportműsor: PSG–Liverpool, Barca–Atlético Madrid a labdarúgó BL-ben, Kielce–Szeged a kézi BL-ben

Minden más foci
8 órája
Ezek is érdekelhetik