Az utolsó pillanatig kiélezett küzdelmet, színvonalas meccseket hozott a 2004-2005-ös női bajnokság, azaz nem lett igazuk az aggodalmaskodóknak, akik attól tartottak, hogy unalmas és a megszokottnál gyengébb színvonalú lesz a sorozat. Az aranyéremért a két toronymagas esélyes vívott óriási csatát, s végül a trónkövetelő győriek ünnepelhettek, miután az utolsó fordulóban, ki-ki mecscsen legyőzték a címvédő Dunaferrt. A bronzérem a sok kiválóságát elvesztő, ám így is remek csapatmunkát produkáló Ferencvárosnak jutott, míg a rájátszást az EHF-kupa-diadalért félig-meddig feláldozó Cornexi végzett a negyedik helyen.
A Gyôri Graboplast az NB I-ben letaszította a trónról a Dunaferrt, amely legnagyobb honi vetélytársától, az aranyérmestôl igazolt, és megszerezte Borbás Ritát...
A Gyôri Graboplast az NB I-ben letaszította a trónról a Dunaferrt, amely legnagyobb honi vetélytársától, az aranyérmestôl igazolt, és megszerezte Borbás Ritát...
Öten pályáztak a felsőház négy helyére, s végül a fiatal debreceni együttes maradt ki a legjobbak közül. Utólag derült ki, hogy az alapszakasz negyedik pozíciójáért vívott harc tulajdonképpen az első játéknapon dőlt el, hiszen a Cornexi ekkor nyert a DVSC otthonában, s ezt a Loki később már bravúrokkal sem tudta kompenzálni. A Cornexi-Alcoa HSB-Holding EHF-kupa-győzelmével tette felejthetetlenné az évadot, ám talán éppen a kupasiker miatt a rájátszásra már nem maradt ereje a székesfehérvári alakulatnak. A szezon közben szövetségi kapitánnyá kinevezett Németh András által dirigált FTC újfent bizonyította, hogy nagy nevek elvesztése után is lehet maradandót alkotni. A zöld-fehérek magabiztosan gyűjtötték be a bronzérmet, és bajnoki meccsen a Dunaferren kívül csak ők tudták legyőzni az aranyérmes győrieket. A Kőbányai úti botlással akár a végső sikert is elszalaszthatta volna a Graboplast ETO, hiszen, mint a végjátékban kiderült, az alapszakasz első helye, s az ezzel járó plusz egy bónuszpont volt az arany záloga. A Fradi elleni vereséggel viszont Róth Kálmán tanítványai lecsúsztak volna a rájátszás előtti kedvező rajtpozícióról, ám a címvédőtől elvett két pont miatt végül ők kezdhettek az élről, s innen már nem engedték magukat letaszítani, s megérdemelten szerezték meg a bajnoki címet.
..., Mehlmann Ibolyát...
Csak dicséretet érdemel az ezüstérmes Dunaferr is, hiszen sok csapat valószínűleg összeroppant volna ennyi negatív hatás alatt. A dunaújvárosiak számára természetesen Kulcsár Anita tragikus halála jelentette a legnagyobb veszteséget. A nemzetközi szövetség szavazásán a 2004-es esztendő legjobb női játékosának választott beállós balesete után napokig csak zokogtak a Dunaferr játékosai, de végül sikerült talpra állniuk, s az egyéb nehézségek (Nagy Ivett és Lovász Zsuzsa súlyos sérülése) ellenére is négy közé jutottak a Bajnokok Ligájában, s az utolsó pillanatig versenyben voltak bajnoki címük megvédéséért.
Az ősztől kicsit átrendeződnek a keretek, hiszen a győriek három válogatottja (Sirina Irina, Mehlmann Ibolya és Borbás Rita) Újvárosban folytatja, míg nem szerepel többé Dunaferr-mezben a Dániába szerződő Pálinger Katalin, valamint a visszavonuló Bohus Bea és Pálffy Zsuzsa. Az azonban szinte bizonyos, hogy az első helyért újra ez a két együttes csatázik majd.
...és Sirina Irina kapust
A középső négyesből toronymagasan kiemelkedett a DVSC, a debreceniek a rájátszásban közepes produkcióval is magabiztosan hozták meccseiket, s bizonyították: közelebb állnak a felsőházi együttesekhez, mint a mögöttük levőkhöz. Az alapszakaszban gyatrán teljesítő Vác a rájátszásra összekapta magát, s megcsípte a hatodik helyet, ráadásul MK-szereplésének köszönhetően sorozatban harmadszor indulhat a KEK-ben. A vásárhelyiek a rájátszásban roppantak össze, méghozzá látványosan, jelzésértékű, hogy a szezon végére a csapat lelkes szurkolótáborának egy része is megcsömörlött a kedvencek produkciójától. A Szpari becsülettel küzdött, s a kőbányaiaktól a nyolcba jutás is hatalmas bravúr volt.
Az újonc Halas magabiztos bentmaradással tette meg az első lépést jelentősebb céljai felé, s a jövőben még többre vágynak a Bács-Kiskun megyeiek, csakúgy, mint a Vasas, hiszen az angyalföldi csapat kispadján Mocsai Lajos ül az új szezonban. Csak felvillanásai voltak a pécsi csapatnak, legemlékezetesebb produkciója a Cornexi alapszakaszbeli legyőzése volt.
---- A bajnokságban 209 játékos szerepelt, közülük 57-et valamennyi mérkőzésre neveztek. Az FTC-ben és a Vácban szerepeltek a legkevesebben (17), míg a Dunaferrben és a Kőbánya-Spartacusban játszottak a legtöbben (22).
A legtöbb gól a 3. fordulóban a Vác-Vasas (43-31), a legkevesebb pedig a 9. fordulóban a Hódmezővásárhely-DVSC (14-23) és a 21. fordulóban a K.-Spartacus- DVSC (20-17) mérkőzésen esett.
A legnagyobb különbségű hazai győzelem a 10. fordulóban a Dunaferr NK-PEAC (49-24) összecsapáson született, a legnagyobb hazai vereség a K.-Spartacus-Győr (23-39) mérkőzésen. A legtöbb kiállítás (38 perc) a 19. fordulóban Hódmezővásárhely- Győr (jv.: Herczeg, Südi) és a rájátszás 4. fordulójában a K.-Spartacus-Hódmezővásárhely (jv.: Bonifert, Oláh) találkozókon volt.
A legtöbb hétméterest (19) a Vasas-Hódmezővásárhely (jv.: Dravecz, Kovács F.) és a 16. fordulóban a PEAC-K.-Spartacus mérkőzésen lőtték. Ennek ellenpéldája a 15. fordulóban volt a Vác-FTC (jv.: Herczeg, Südi) mérkőzés (két büntető).
Egy mérkőzésen a legtöbb gólt (16) az újvárosi Radulovics Bojana lőtte a 8. fordulóban, (Dunaferr-Cornexi). ---- A hazai női élmezőny egyik legerősebb és leghíresebb csapata, a Dunaferr NK tegnapi sajtótájékoztatóján Takács Csaba szakosztály-igazgató ismertette a bajnoki ezüstérmes és Magyar Kupa-döntős együttes terveit, valamint a csapatban már megtörtént, illetve a várható változásokat. A BL-induló együttes az előző évad fáradalmainak kipihenését alpesi síeléssel kezdte, majd a lányok szabadságra mentek. A nyaralás a keret zömének július 11-ig tart, de a válogatott játékosok csak egy héttel később, a vb előtt álló keretben kezdik a gyakorlást. A Dunaferr teljes csapata július 25-től dolgozik együtt. A szakmai munkát továbbra is az öt éve itt edzősködő Kiss Szilárd vezeti (a szerződése jövő júliusig érvényes). Segítője Mátéfi Eszter marad, aki a junior női válogatott edzőjeként az augusztusi, csehországi korosztályos vb-re is készül.
A Dunaferr NK célja a következő évadban itthon a bajnoki arany- vagy ezüstérem megszerzése, az MK-ban pedig a döntőbe jutás, míg a BL-ben a csoportküzdelmekbe kerülés. Egyik feladat teljesítése sem lesz könnyű, mert az újvárosi keretben az új évadban már nem láthatjuk az együttes több hajdani klasszisát (Pálinger, Bohus, Pálffy, Cracana és az anyai örömök előtt álló Pigniczki). Igaz, a helyükre szintén nemzetközi szintű játékosok érkeztek, Győrből Sirina (egy év), Mehlmann (két év) és Borbás (két év), valamint visszatért Kiskunhalasról az újvárosi nevelésű Kovács Angéla (két év). A tájékoztatón bejelentették, hogy Bulath is újabb egyéves megállapodást írt alá.
A kapuskérdés azonban továbbra is megoldásra vár, mert még nem dőlt el, hogy Sirina mellett ki lesz a második számú hálóőr. A horvát válogatott Sanela Knezovic (Podgorica, montenegrói) előszerződést kötött a Dunaferr NK-val, de valószínűleg mégsem jön a klubba, mert három hete nem érik el őt a vezetők. Elképzelhető, hogy a csapat a saját utánpótlásából választ váltótársat Sirinának.
A Dunaferr NK augusztus 26. és 28. között megrendezi a Kulcsár Anita emléktornát, amelyen a Podgorica, a francia Metz, a horvát Podravka Koprivnica és a Győri Graboplast lesz az újvárosiak vendége (az osztrák Hypo még nem erősítette meg szereplését). A tragikus autóbalesetben elhunyt játékos emlékére a klub, valamint a beállós családja létrehozta a Kulcsár Anita Alapítványt.
A jövőben a női csapat felnőtt és ifjúsági játékosai egyaránt Hummel-szerelésben szerepelnek. ---- A hét legjobbjai 4-szer: Radulovics (Dunaferr) 2-szer: Herr O. (Győr), Mraviková, Tóth T. (FTC), Pálinger (Dunaferr) 1-szer: Balogh B. (Cornexi), Bradenau, Görbicz, Sirina, Vérten (Győr), Csíkos (PEAC), Ferling (Dunaferr), Mátyás (Vác), Szűcs G. (DVSC), Wolf (Hódmezővásárhely)
Az év csapata (A hét csapata összesítés alapján) A-csapat: Pálinger (Dunaferr, 8) - Balogh B. (Cornexi, 9), Radulovics (Dunaferr, 11), Ferling (Dunaferr, 5), Wolf (Hódmezővásárhely, 6), Mátyás (Vác, 5), Ariton (DVSC, 4). B-csapat: Herr O. (Győr, 3) - Mraviková (FTC, 7), Bradenau (Győr, 3), Görbicz (Győr, 4), Uhraková (FTC, 6), Tóth T. (FTC, 5), Klász (PEAC, 4) (Zárójelben: egyesület, hányszor szerepelt a hét csapatában)