Dánia már tornagyőztes

Vágólapra másolva!
2004.07.24. 23:06
Címkék
A női előolimpián szombaton szünnap volt. A vasárnapi záró fordulójában, Bayonne-ban az olimpiai és Európa-bajnok Dánia már tornagyőztesként mérkőzik Brazíliával, a világbajnok franciák pedig a vb-ezüstérmes Magyarország ellenfelei lesznek a második helyért.
A francia és a magyar csapat először 1956-ban Zágrábban találkozott, a mieink 11–2-re győztek. Eddigi 33 mérkőzésük mérlege: 23 magyar és tíz francia győzelem.
Franciaország hat vb-n szerepelt, a legjobb eredményei: 2003-ban aranyérmes, 1999-ben második lett. Két alkalommal jutott ki Eb-re, s 2002-ben bronzérmet szerzett, ezzel kivívta a jogot a 2004-es, Magyarországon megrendezendő kontinensviadalon való szereplésre, amelyen a mieinkkel lesz azonos csoportban. Sydneyben a hatodik helyen végzett.
Tavaly ötször játszott egymás ellen a két válogatott, a legutóbbi találkozóra december 14-én Zágrábban került sort a vb-döntőben, amelyet a hoszszabbításban 32–29-re nyert meg Franciaország. Mocsai Lajos kapitány együttese akkor ebben az összeállításban szerepelt: Pálinger (Sirina) – Lovász 2, Pigniczki 2, Görbicz 4, Bohus, Ferling 3, Kirsner 1. Cs: Radulovics 13, Kulcsár A. 3, Siti E., Farkas Á. 1, Mehlmann, Tóth T.
A második forduló meglepetése volt, hogy a világbajnok is csak szoros csatában nyert Pánamerika legjobbjaival – a magyarok olimpiai csoportellenfeleivel – szemben, akik a szünetben még vezettek.

Szavazás

Elégedett női kéziseink olimpiai 5. helyével?

Írja be az itt látható számot!
---- N ---- 1
Legfrissebb hírek

Az AC Milantól szerződtetett védőt a Newcastle

Angol labdarúgás
5 órája

Szerdai sportműsor: PSG–Tottenham Szuperkupa-mérkőzés

Minden más foci
5 órája

Visszatért a csúcsatlétika Budapestre!; A Fradi egy lépésre a BL-álomtól

E-újság
5 órája

Amióta itt vagyok, azóta ez volt a legjobb meccsem – Ötvös Bence

Bajnokok Ligája
5 órája

Győzelem gombnyomásra – Malonyai Péter jegyzete

Bajnokok Ligája
6 órája

Tükröm, tükröm… – Kovács Erika publicisztikája

Úszás
6 órája

Angol Ligakupa: négy magyaros csapatból három kiesett, csak Szűcsék örülhettek

Angol labdarúgás
6 órája

Megfordította a párharcot a horvát bajnok, kiejtette ír ellenfelét az Európa-ligában

Európa-liga
6 órája
Ezek is érdekelhetik