Pompás Fotex-aranyünnep

DONÁT TAMÁSDONÁT TAMÁS
2004.05.12. 22:09
Címkék
Az aranyünneppel egybekötött FotexTatabánya mérkőzés előtt elbúcsúztatták a veszprémi együttes három nemzetközi klasszisát.
A Fotex KC Veszprém a 13. bajnoki aranyérmét tûzijátékkal és konfettiesôvel ünnepelte (fotó: Czagány Balázs)
A Fotex KC Veszprém a 13. bajnoki aranyérmét tûzijátékkal és konfettiesôvel ünnepelte (fotó: Czagány Balázs)
A Fotex KC Veszprém a 13. bajnoki aranyérmét tûzijátékkal és konfettiesôvel ünnepelte (fotó: Czagány Balázs)
A Fotex KC Veszprém a 13. bajnoki aranyérmét tûzijátékkal és konfettiesôvel ünnepelte (fotó: Czagány Balázs)
A Fotex KC Veszprém a 13. bajnoki aranyérmét tûzijátékkal és konfettiesôvel ünnepelte (fotó: Czagány Balázs)
A Fotex KC Veszprém a 13. bajnoki aranyérmét tûzijátékkal és konfettiesôvel ünnepelte (fotó: Czagány Balázs)
Ratko Nikolicstól Lakatos Antal elnökségi tag, Mirza Dzombától Hunyadfalvy Ákos klubelnök, Fazekas Nándortól Magyarády Péter elnökhelyettes és Hartmann Ferenc alpolgármester köszönt el egy-egy ajándékkal. Ezt követően Sinka László, a szövetség főtitkára Csoknyai István csapatkapitánynak átadta a bajnoki tálat. A mérkőzés végén a 13-szoros magyar bajnokcsapat tagjai Sinka Lászlótól átvehették az aranyérmeket, majd a szurkolóktól elköszönt az együttes, hiszen ez volt az utolsó hazai összecsapása ebben a bajnoki évadban.

A búcsúzók meghatódva szólaltak meg.
Fazekas Nándor:
– Torokszorító érzés volt utoljára abba az öltözőbe lépni, ahol tíz évig készülhettem Európa egyik legjobb csapatával. Könynyebb úgy elmennem, hogy érzem, visszavárnak.
Mirza Dzomba: – Fantasztikus három évet töltöttem a Fotexben, tele csodálatos sikerekkel. Köszönök mindent a klubnak, s a csodálatos szurkolótábornak, amely többször átsegített a holtponton.
Ratko Nikolics: – Nem bántam meg, hogy Veszprémbe jöttem, igazán jól éreztem magam, boldog és büszke vagyok a magyar bajnoki címemre. Remélem, Magyar Kupa-győzelemmel is búcsúzhatok.

Fotex KCV-Tatabánya-Carbonex 43–28 (24–12)
Veszprém 2000 néző. V: Dobrovits, Tályok
VESZPRÉM: FAZEKAS – DZOMBA 9, LAZAROV 7, Goluza 3, GÁL 4, TÓTH 4, Pásztor 1. Cs: Sterbik (kapus), Csoknyai 1, GULYÁS 5 (1), Zsigmond 1, Díaz 3, IVÁNCSIK G. 5. Edző: Zdravko Zovko
TATABÁNYA: Szathmári – Iváncsik T. 1, Szögi 3, ROSTA I. 4, Szotyori, CIVELLI 5, KISS 4. Cs: Pulay (kapus), Serfel 3 (1), Kuzma 2, Lengyel M., HÍMER 5 (1), Kanyó, Lengyel P. 1. Edző: Kanyó Antal
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–2. 9. p.: 8–4. 20. p.: 17–7. 36. p.: 27–14. 44. p.: 32–19
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/2 ---- &
Legfrissebb hírek

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – Videó

Foci vb 2026
2 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – Fotó

Foci vb 2026
13 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
37 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – a K-csoport mai mezei

Foci vb 2026
46 perce

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
46 perce

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
55 perce

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
1 órája
Ezek is érdekelhetik