Jól hajrázott a Ferencváros

SZÉKELYHIDI JÁNOS, JAGER LEVENTESZÉKELYHIDI JÁNOS, JAGER LEVENTE
2004.03.10. 21:37
A ferencvárosi Katerina Mraviková négy gólt lôtt Fehérvárott a gigászi MK-csatában (Fotó: Danis Barna)
Cornexi-Alcoa–FTC 27–28 (13–15)
Székesfehérvár, 800 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
CORNEXI: FEKETE – Lőw 1, TÁPAI 8 (5), Kovács T. 1, SITI B. 2, Kenyeres 3 (1), Tóth K. 2. Cs: Kerekes (kapus), GHEORGETA 10. Edző: Szabó Edina
FTC: SUGÁR – MRAVIKOVÁ 4, Pádár 3, UHRAKOVÁ 4, Rábai, TÓTH T. 5, Kirsner 2. Cs: Miklósová, Pastrovics (kapusok), Kocsik 6 (6), Kamper 4, Barna, Kovács V. Edző: Németh András
Az eredmény alakulása. 10. p.: 4–2. 12. p.: 4–4. 20. p.: 6–11. 27. p.: 13–14. 40. p.: 19–20. 45. p.: 21–21. 50. p.: 24–24. 57. p.: 27–26
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 6/6
Továbbjutott: FTC

Szinte csapatnyi sérült játékosa hiányzott Szabó Edinának.Úgy tűnt, hogy a népligetiek simán megnyerik a találkozót, hiszen öt gól előnyt szereztek, ráadásul a Cornexi védekezése rendkívül szellős volt. A Fradi átlövői rendre betaláltak, ám a román válogatott Gheorgeta is kitűnő formában kézilabdázott, rendre átlőtte a zöld-fehérek védőfalát. Ennek, majd Fekete bravúrjainak köszönhető, hogy felállt a padlóról a Cornexi, és a 45. percben sikerült újra egyenlítenie.
Az óriási csatában nem volt könnyű a játékosoknak az idegeiken uralkodni, és Németh András is nehezen bírta a feszültséget, ezért a 48. percben piros lapot kapott. Tápai a hajrában hatodik büntetőjét kapufára lőtte, de Kovács Tímea góljával ismét ledolgozták hátrányukat a hazaiak, sőt Tápai az 57. percben lőtt góljával már vezettek (27–26). A két és fél perc azonban rendkívül hosszúnak bizonyult, és Tóth Tímeát képtelenek voltak tartani. A válogatott csillag előbb egyenlített, majd 21 másodperccel a befejezés előtt a győztes gólt is megszerezte.
Dicséretet érdemel a Cornexi, mert több kiváló játékosát nélkülözve is egyenrangú ellenfele volt az egy-egy időszakban kissé elbizakodottnak tűnő zöld-fehéreknek.

Kiskunhalas NKSE–Dunaferr SE 18–27 (12–13)
Kiskunhalas, 700 néző. V: Horváth, Marton
KISKUNHALAS: VÖRÖS – Matetits, Zámbó 2, GÖNCZÖL 9 (7), Szűcs 2, RUSKÓ 3, Kurgyis. Cs: Veres (kapus), Schmidt 2, Bodóczky, Weimpert, Forgács. Edző: Zsiga Gyula
DUNAFERR: Pálinger – Lovász 2, Bulath 1, Bohus, Pigniczki 1, FERLING 9 (1), Nagy I. 5. Cs: Cracana (kapus), Oblisz, Pálffy 3, Radulovics 4 (3), Kindl 2, Kulcsár, Gáspár. Edző: Kiss Szilárd
Az eredmény alakulása. 2. p.: 1–1. 7. p.: 5–4. 20. p.: 9–10. 38. p.: 14–21. 58. p.: 17–27
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 4/4
Tj: Dunaferr

Zsiga Gyula mester szebb napokat látott együttese egy félidőn át jól tartotta magát az ő vezetésével 1999-ben BL-t nyerő Újvárossal szemben.