Csömöriek hatalmas öröme

RÉDEI JÁNOS, JÁVOR PÉTER, PALLAGI RÓBERT, MAYER ANDRÁSRÉDEI JÁNOS, JÁVOR PÉTER, PALLAGI RÓBERT, MAYER ANDRÁS
2004.03.06. 21:57
A Dunaferr ifjú tehetsége, Császár hiába lôtt hat gólt, csapata csak egy pontot szerzett (Fotó: Danis Barna)
Csömör KSK–Dunaferr SE
26–26 (15–9)

Csömör, 500 néző. V: Horváth, Marton
CSÖMÖR: ZSEMBERI – Gigler 5, Laurencz 3 (2), KÁROLYFI 6 (1), KENDE, CZINA 5, Varga P. 5. Cs: Duleba (kapus), Tímár 1, BORSODI 1, Varga Á. Edző: Adorján Gábor
DUNAFERR: Stochl – VUJIN 6 (2), Krivokapics 4, Rosta M. 4, Kemény, Katzirz 1, Sándor 1. Cs: Mikler (kapus), Zubai 1, Császár 6, Kazári, Rácz, KERTÉSZ 3. Edző: Kolics János
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–0. 16. p.: 10–3. 21. p.: 13–5. 36. p.: 17–13. 45. p.: 20–18. 58. p.: 24–25
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3
Határtalan küzdeni tudásának és lelkesedésének köszönhetően a hazai együttes megérdemelten szerzett pontot a dobogóra esélyes vendégcsapat ellen.

– Adorján Gábort, a hazai csapat edzőjét arról kérdeztük, hogy tartalékos együttese minek köszönheti a remek eredményt.
– Minden játékosom előtt le a kalappal, küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak a fiúk.

Százhalombatta–Pestszentlőrinc-Elektromos-Rév
15–26 (8–7)

Százhalombatta, 200 néző. V: Herczeg, Südi
SZÁZHALOMBATTA: CZIRÁKI – TAKÁCS 4, Győrffy 4 (1), Golovin 2, Molnár 1, Balázs T., Kemény 4. Cs: Pásztor, Mészáros (kapusok), Csepeti, Balázs A. Edző: Hemela Zsolt
PESTSZENTLÔRINC: NOVÁK – Harsányi 2, Bakos D. 4, Molnár Z. 3 (2), Frey T. 1, FREY J. 10, Forgács 4. Cs: Nagy Z. (kapus), Kiss, Bakos Gy., Börcsök, JAKAB 2, Pál, Horváth A. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–1. 11. p.: 3–3. 20. p.: 5–4. 35. p.: 10–10. 39. p.: 11–12. 45. p.: 13–15. 50. p.: 13–17. 55. p.: 14–21
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/2

Egy ideig jól tartotta magát a hazai csapat, de a második félidőben a sokkal jobb erőben lévő vendégek szinte tetszés szerint érték el góljaikat.

Békési FKC–Diacell Pécsi KK
32–23 (17–12)

Békés, 500 néző. V: Bonifert, Serföző
BÉKÉS: ARDELEÁN – Gilan 2, Pásztor, Nagy T. 2, NOVANC 3, MOLDOVAN 14 (5), SZATMÁRI 6. Cs: Szikora, Domokos (kapusok), Vida, Nagy K. 1 (1), Nyitrai 2, Polgár, Nagy Z. 2. Edző: Kádas László
PÉCS: Balló – Kokas, Erdélyi 2, Szappanos 1, Paics 1, VUJOVICS 9 (1), Császár 2. Cs: Szabó P. (kapus), Lépold 1, Várnai, Kovács Zs., KOVÁCS G. 7, Werner. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása: 12. p.: 8–4. 22. p.: 14–7. 43. p.: 24–18. 54. p.: 28–21
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 1/1

Küzdelmes, iramos mérkőzésen teljesen megérdemelten győzött a Békés, amely csapat elsősorban a gólkirályjelölt Moldovan átlövésgóljainak köszönheti sikerét. A sereghajtó pécsieknek egy pillanatig sem volt esélyük a pontszerzésre.

Szigetvári SE–Tatabánya-Carbonex KC
18–24 (12–10)

Szigetvár, 700 néző. V: Jancsó, Marczinka
SZIGETVÁR: Szente – GÚNYA 8 (4), Horváth Sz. 4, Horváth R. 1, Ambrus 4, Becskei I. 1, Németh A. Cs: Koncz, Lévay, Frányó, Kolsofszki. Edző: Zádori László
TATABÁNYA: Szathmári – Iváncsik T. 4, SZOTYORI 1, ROSTA I. 6, Civelli, Szögi 1, TÖRÔ 5 (2). Cs: PULAY (kapus), Serfel 3, Lengyel 1, Kuzma 1, Németh A., Kiss I. 2. Edző: Kanyó Antal
Kiállítások: 2 ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2
Az első félidőben meglepte esélyesebbnek tartott ellenfelét a Szigetvár, jól védekeztek a hazaiak, Gúnya pedig a büntetővonalról rendre túljárt Szathmári eszén. Szünet után azonban elfogyott a lendület, a Tatabánya kemény védőfalát már alig-alig tudták átlőni Becskeiék, ha mégis sikerült, Pulay hárított. A szigetváriaknak ezúttal nem sikerült a bravúr, zsinórban a negyedik győzelmüket nem tudták megszerezni, a Tatabánya túl nagy falatnak bizonyult.