A vb és Athén felé félúton

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2003.05.29. 21:24
Címkék
Mocsai Lajos ígérete szerint, két-három helyen változni fog a magyar női válogatott kerete a világbajnoki selejtező első mérkőzéséhez képest. A tuzlai találkozón, amelyen a mieink a bosnyákok ellen 4422-re győztek, Görbicz Anita nem lehetett ott, Tóth Tímea és Nagy Ivett pedig nem lépett pályára. A jelek szerint ők most jó eséllyel pályáznak a csapatba kerülésre. Közülük Görbiczről már ki is mondta a kapitány, hogy helyet kap a szombati viszszavágóra (18 óra, tv: M2) készülő csapatban, és a hírek szerint Tóth és Nagy is ott lehet a küzdőtéren.
Nagy Ivett szereplése azért is érdekes lehet, mert pályafutása Kisvárdáról, tehát Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből indult, ezért bizonyára sokan kilátogatnak majd miatta a mérkőzésre."Éppen öt esztendeje annak, hogy a Dunaferr kedvéért elhagytam Kisvárdát – emlékezett Nagy Ivett, aki a decemberi, horvátországi világbajnokságon, majd a jövő évi athéni olimpián is szeretne bizonyítani. – A közösség és a szurkolótábor is remek volt akkoriban, ezért is hallom elszörnyülködve, hogy ebben a bajnoki évben az NB II-től is búcsúzott nevelőegyesületem. Dunaújvárosban is jól érzem magam, a csapatunkat nem érintette az egyesület nehéz anyagi helyzete, így a pályafutásom folytatását is a bajnok színeiben képzelem el. Ezzel együtt nem feledkeztem el szülőhelyemről, ha csak lehet, a hétvégeken hazalátogatok, s így volt ez legutóbb is. A Bujtosi Szabadidő Csarnokban felnőttmérkőzésen még sosem léptem pályára, így bízom benne, hogy szombaton ezen a tűzkeresztségen is átesem. Az edzőtáborban nemcsak a kemény tréningektől, hanem a nagy melegtől is izzadtunk, de az otthoniakra sem várt jobb sors, hiszen a Magyar Kupa hátralévő feladataira nekik is fel kell készülniük. Nem engedhetünk le, hiszen hiába van már közel a szabadság, mindig az idény végi meccseken kell a legjobban koncentrálnunk.”Hogy ez minél könnyebben menjen, Mocsai Lajos csütörtökön is két edzést vezényelt keretének. A másodikat eredetileg a szombati találkozó időpontjában tartotta volna, csakhogy az éppen ezen a napon érkező bosnyákok is hasonló kéréssel rukkoltak elő. A mieink – mivel az első mérkőzés előtt nekik is minden kívánságukat teljesítették vendéglátóik – átadták ezt a lehetőséget Bosznia-Hercegovina legjobbjainak, így nemzeti csapatunk délután négy órától gyakorolt.Gyarmati Mihály és Kárászi Zoltán, a válogatott vendéglátói péntekre is gondoskodnak szabadidős programról, a tervek szerint állatparki séta és közönségtalálkozó vár a játékosokra. Ennek fejében elmarad a délutáni edzés, szombaton délelőtt viszont még lesz egy átmozgatás.
Legfrissebb hírek

Tombolt örömében az osztrák kommentátor az Algéria elleni egyenlítés után – videó

Foci vb 2026
2 perce

A Bahrain nem nevezte Valter Attilát a Tour de France-ra

Kerékpár
11 perce

Fekete–sárga csatával indul a kieséses szakasz – a mai mezek

Foci vb 2026
31 perce

Evezős vk: a magyarok közül Pétervári-Molnár Bendegúz végzett a legelőkelőbb helyen Luzernben

Egyéb egyéni
42 perce

Az egekbe szöktek a jegyárak a portugálok és a horvátok torontói mérkőzésére

Foci vb 2026
44 perce

Triatlon: magyar dupla dupla a tiszaújvárosi junior Európa-kupán!

Egyéb egyéni
58 perce

Huszonkét év után először japán győzelem a MotoGP-ben, Martín a vb élére állt

Egyéb autó-motor
1 órája

Vb 2026: nem engedték be Amerikába az egyik legismertebb szurkolót

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik