Görbicz ismét a keretben

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2003.05.27. 21:53
Címkék
Régi ismerősöket köszöntött kedden Nyíregyháza. Női kézilabda-válogatottunk gyakori vendég a szabolcsi megyeszékhelyen, és mivel Mocsai Lajos csapata minden fontos mérkőzését megnyerte eddig a Bujtosi Szabadidőcsarnokban, ráadásul a helyiek vendéglátásával is tökéletesen elégedett, ezért nincs ellenére a keleti országrészbe költözni.
Más kérdés, hogy a mieinknek ezúttal nem lesz olyan nehéz dolguk, mint a korábbi fellépéseik alkalmával, hiszen a világbajnoki selejtező első öszszecsapásán 22 gólos (44–22) előnyt szereztek a szombati (18 óra, tv: M2) visszavágóra Bosznia-Hercegovina legjobbjai ellen. A válogatott keret kedd délben érkezett Nyíregyházára, és a hatalmas pakkokkal (szakkönyvek is rejtőznek bennük) érkező Mocsai Lajos kapitány a szobafoglalás előtt ismertette a következő napokra vonatkozó elvárásait."Több fontos feladat is vár ránk a Nyíregyházán eltöltendő napokon – vágott bele a kapitány. – Egyfelől fel kell készülnünk a visszavágóra, amelyet az első meccs eredményétől függetlenül illik komolyan vennünk. Másrészt szeretik errefelé annyira a sportágat, hogy kiszolgáljuk az itteni közönséget, egyúttal népszerűsítsük a sportágunkat. Ezért is fogadtuk el szerdára a mátészalkaiak meghívását, ott gálamérkőzést vívunk a helyi, a második ligában harmadik helyen végzett együttes és a DVSC élvonalbeli gárdája alkotta vegyes csapattal, jómagam pedig szakmai fórumot tartok. Továbbá ki kell használnunk, hogy végre újra együtt vagyunk, és az első meccs eredményének ismeretében a Nyíregyházán eltöltött napokkal gyakorlatilag megkezdődik a világbajnoki felkészülésünk. Éppen ezért már most az a keret dolgozik együtt, amelynek tagjai – Balogh Beával, a Hypo sérüléséből felépülő jobbszélsőjével kiegészülve – esélyesek a decemberi, horvátországi vébérészvételre.”Ennek megfelelően Mocsai Lajos 17 játékossal érkezett a szombati találkozó helyszínére, és újra a társai között láttuk Görbicz Anitát, aki – és ezt hangsúlyozta a kapitány – az első találkozó előtt főleg taktikai okok miatt maradt ki az utazók közül. A viszszavágón viszont minden bizonnyal ő is lehetőséget kap. A keddi programban egy edzés szerepelt, szerda délelőtt újabb gyakorlás vár a hölgyekre, majd a mátészalkai gálameccs következik.
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
1 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
48 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik