RUPNIK KÁROLYRUPNIK KÁROLY
2003.02.20. 21:10
Kôbányai út, 500 nézô.
V: Horváth, Németh
FTC: SUGÁR – Mraviková 4, Kovács 1, Siti E. 2, Uhrakova, FARKAS Á. 12 (6), Lôwy 2. Cs: Miklosová (kapus), Benyáts 2, TÓTH T. 4, Kirsner 1, Pádár I., BARNA 4, Pádár M. Edzô: Németh András
ESZTERGOM: Kurucz – WOLF 6, Káldi 2, RÁBAI 4, SIMON 3, PÔCZE 8 (3), Vincze 1. Cs: Körmöczi (kapus), Sipos, Veszeli 2. Edzô: Laurencz László
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–3. 13. p.: 6–8. 18. p.: 10–11. 24. p.: 13–11. 36. p.: 16–16. 41. p.: 20–17. 48. p.: 25–21. 54. p.: 28–24
Kiállítások: 0, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 4/3
Nagy iramot diktált a Herz-FTC, melynek azonban méltó partnerei voltak a bajnokságban már sok meglepetést szerző vendégek. A félidő nagyobb részében az Esztergom vezetett, és Sitiéknek többnyire csak egyenlíteniük sikerült. A szünet után sem csökkent a vendégek lelkesedése, és a jól felkészített esztergomi játékosok rendkívül megnehezítették a Viborg elleni, roppant fontos Bajnokok Ligája-mérkőzés előtt álló zöld-fehérek helyzetét. A bajnokcsapat a 38. percben átvette a vezetést, és a hajrában már nem is engedte ki a kezéből. A találkozó hősei mégis Laurencz László mester lányai voltak, akik közül többen (Pőcze, Wolf, Rábai, Simon) nyújtottak átlagon felüli teljesítményt. A BL-mérkőzés előtt biztató, hogy Farkas Ágnes lövőkedve továbbra is töretlen, és az Eb-gólkirálynő ezen a találkozón is a mezőny legeredményesebb járékosa volt.

Mestermérleg
Németh András:
– Mostanában ennél még az edzéseken is jobban koncentrálunk.
Laurencz László: – Remélem, azzal, hogy igyekeztünk ellenállni, segítettük az FTC felkészülését a magyar kézilabda szempontjából is fontos BL-mérkőzésére.