NB I, nők

Liss-Hódmezővásárhelyi NKC–Győri Graboplast ETO KC 22–19 (10–8)

Hódmezővásárhely, 1200 néző.
V: Dobrovits, Tájok
HÓDMEZÔVÁSÁRHELY: SZABÓ K. – Virág, Gaál, Asztalos 2, PROK 4, KOCSIK 6 (3), BAUNOK 6. Cs: VÖRÖS (kapus), Nikolics 3 (2), Szabó M., Szabó V. 1, Kocsis. Edző: Farkas József
GYÔR: Sirina – Lovász 3, Mehlmann 1, Kindl 2, Dokics 1, Nitescu 3 (2), GÖRBICZ 4 (2). Cs: PETRÓCZI (kapus), Mörtel 2, Jókai 3. Edző: Vura József
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–0. 10. p.: 3–2. 15. p.: 6–2. 22. p.: 9–5. 27. p.: 9–8. 33. p.: 12–9. 42. p.: 13–12. 51. p.: 18–15. 55. p.: 19–18.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 7/4
Mind a két csapat számára rendkívül fontos volt ez a mérkőzés. A győrieknek az esetleges dobogós helyezéshez, míg a vásárhelyieknek a legjobb hat közé jutáshoz kellettek – kellettek volna – a győzelemért járó pontok. A hazai csapat átmentette az előző fordulóbeli remek formáját, ezért a győriek szakvezetője negyedóra elteltével időt kért. Ám így sem tudta igazán rendezni a sorokat. A vendégek felzárkózásához végül az kellett, hogy a vásárhelyiek kettős emberhátrányba kerüljenek. A térfélcsere után lendületben maradt a Liss, többek között a kapus, Szabó Krisztina hatalmas bravúrjainak köszönhetően. A Győr mindent megpróbált a felzárkózásért, de egy gólnál közelebb nem került a már-már eksztázisban küzdő vásárhelyiekhez. Döntő momentumnak bizonyult, hogy az 55. percben az addig jól játszó Görbicz büntetőt hibázott, s az ellentámadásból a vásárhelyiek gólt szereztek. Az utolsó két percben a hazai szurkolók vastapssal ünnepelték a bravúros győzelmet, a bajnokság újabb vaskos meglepetését.

Mestermérleg
Farkas József: – Köszönet a lányoknak, hogy ilyen csodálatos kézilabdaestét varázsoltak Vásárhelyre.
Vura József: – Az első félidőben nyújtott gyámoltalan játékunk rányomta a bélyegét az egész mérkőzésre.

Cornexi-Alcoa–Esztergomi KSE 32–26 (17–11)
Székesfehérvár, 400 néző.
V: Márczi, Skriba
CORNEXI: Farkas A. – Gisca 5, KULCSÁR A. 4, NÉMETH H. 10, Deli 6 (3), Siti B., KENYERES 3. Cs: FEKETE (kapus), Tóth M. 2, SZÔKE 2, Lőw. Edző: Zsiga Gyula
ESZTERGOM: Körmöczi – Mezőségi, PÔCZE 8 (1), Rábai 3, BORBÁS 6, VESZELI 4 (2), Vincze 2. Cs: Kurucz (kapus), Sipos, Csernus, Káldi 1, Wolf 2, Nagy M. Edző: Laurencz László
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–1. 12. p.: 6–4. 18. p.: 12–6. 37. p.: 19–16. 40. p.: 19–17. 50. p.: 26–19
Kiállítások: 2, ill.6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3

Zsiga Gyula: – Oldódnak a görcseink, jobban és felszabadultabban játszunk, és így jött is a győzelem.
Laurencz László: – Egy jó csapatnak adtunk egy félidőnyi előnyt, a második játékrészben már jobban összpontosítottunk, de a hátrányt nem tudtuk lefaragni.

Túrevei SE-Solar Agrofólia-Kevehús–Váci NK 19–29 (7–16)
Túrkeve, 300 néző. V: Láda, Sebők
TÚRKEVE: Flick – Kövér 3, Tamás 1, Horváth, TAKÁCS 5, Jánics 4 (2), KÁNYA 5 (3). Cs: Hodroga (kapus), Ducza 1, Zelei, Vasas. Mb. edző: Török Róbert
VÁC: Gridnyeva – Berta, HORNYÁK 3, Ôri C, Csenki 5, MÁTYÁS 11 (4), Stiener 5. Cs: Moszkovaja 4, Povázsay 1, Guricsné, Szentes. Edző:
Hajdu János
Kiállítások: 4, ill 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/4

Török Róbert: – Elégedett vagyok játékosaim lelkesedésével, amely azonban pontatlansággal párosult.
Hajdu János: – Lelkes Túrkeve, jól játszó Vác, kitűnő játékvezetés.

Békés, 500 néző. V: Kerek, Vohner
BÉKÉS: ÁRDELEÁN – Nyitrai 2, GILAN 10, Novanc, Nagy T. 1, Polgár Z. 1, Korcsok 3. Cs: Szikora G. (kapus), Gálik, LOVÁSZ 10, Döge 4 (3), Polgár T. 1 (1). Edző: Gávai Ferenc
SZÁZHALOMBATTA: Cziráki – Tombor 3, KISS I. 13 (4), Golovin 1, Molnár J. 2, KAPLONYI 5, FARKAS 5. Cs: Novák (kapus), Lopez 2, Roganovics. Edző: Koller János
Az eredmény alakulása. 7. p.: 5–2. 18. p.: 10–11. 27. p.: 15–15. 34. p.: 19–18. 43. p.: 24–21. 48. p.: 26–26. 55. p.: 30–27
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/4
Az agresszíven védekező békésiek a mérkőzés nagyobb részében vezettek, és Lovász valamint Gilan gólerős játékának köszönhetően megszerezték második győzelmüket. A Battában Kiss remekelt.

Gávai Ferenc: – Óriási egyéniségekből áll a csapatom. Hatalmas küzdelemben nyertünk.
Koller János: – Nyugodt lelkiismerettel utazunk haza, ugyanis mindent megtettünk a győzelemért.

Komlói Bányász–Pestszentlőrinc Elektromos 32–30 (16–14)
Komló, 800 néző. V: Horváth, Marton
KOMLÓ: Mészáros – Kalocsay 2 (1), Nagy Z. 2, Tolsztih 1, KIS 6 (2), EGRI 4, PAPP 8. Cs: PÓKOS (kapus), KÉKESI 8, Dömös 1. Edző: Fenyvesi Károly
PESTSZENTLÔRINC: Nagy Z. – HARSÁNYI 4, SAVON 10 (3), Frey T. 2, Tímár 4, FREY J. 9, Forgács 1. Cs: Varga, Börcsök, Tamás. Edző: Győrfi János
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3
A második félidőben 20–20-nál utolérte ellenfelét a vendégcsapat, ám a jobb napot kifogó hazai cserekapus, Pókos vezetésével újítani tudott a Komló, és végül nyert is. A házigazdáknál Papp remek váratlan lövései és góljai ragadtatták tapsra a nézőket, míg a vendégeknél Frey János és Savon tűnt ki.

Fenyvesi Károly: – A saját hibáink miatt ezt a mérkőzést többször meg kellett nyernünk, de sikerült.
Győrfi János: – Néhány sportszerűtlen dolog nem igazán tetszett.

Tatabánya-Carbonex KC–Győri ETO KC 27–23 (14–16)
Tatabánya, 1100 néző.
V: Cserepes, Jancsó
TATABÁNYA: Pulay – Kuzma 4, Serfel 3, Hímer 2, Jano, PAVLOVICS 10 (1), Kiss I. Cs: Nagy P. (kapus), Sibalin, TÖRÔ 4, Borsos 4 (1), Fülöp, Lengyel M. Edző: Kanyó Antal
GYÔR: Tatai – Iváncsik T. 3, BAKOS 7, Herbert 2, Kányai, Nyikes, Konkoly 4. Cs: Gerháth (kapus), Szabó P. 2, Bősze 4, Horváth R., Horváth Sz. 1 (1). Edző: Tóth László
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–3. 21. p.: 7–12. 28. p.: 12–15. 37. p.: 18–18. 39. p.: 20–19. 46. p.: 22–19. 48. p.: 22–20. 55. p.: 24–21
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/1
Hosszú idő után újra megtelt a tatabányai városi sportcsarnok. A közönség az első negyedórában egy fantasztikus győri henger tanúja lehetett. A következőkben azonban főként kapusai révén magára talált a Tatabánya. Kanyó Antal csapatának szerencséje, hogy szünet előtt két gólra tudta csökkenteni hátrányát. A második félidőben a Tatabánya átgázolt az elfáradt ETO együttesén.

Kanyó Antal: – Rendkívül lelkes közönségünk megérdemelte parádés második félidei teljesítményünket. Annak külön örülök, hogy kapusaink a kritikus pillanatok után hamar megtanultak védeni.
Tóth László: – Huszonöt percig csodálatosan játszottunk, de a második félidőben a fáradtság és az egyéni képességek miatt alulmaradtunk egy jobb csapattal szemben.