2002.09.27. 22:09
A válogatott és az Újváros erôssége, Katzirz (fehérben) a mezôny egyik legjobbja volt
Dunaferr SE–Every Day Orosháza 33–19 (16–9)
Dunaújváros, 400 néző. V: Herczeg, Südi

DUNAFERR: Szathmári – KERTÉSZ 8, Marcinkevicius 3, KUZMICSOV 3, Rosta M. 1, KATZIRZ 6 (1), BENE 4. Cs: STOCHL (kapus), Németh A. 5 (1), Császár 3 (3), Kemény, Grebnyev, Kozári, Sándor. Edző: Buday Ferenc
OROSHÁZA: SZABÓ – Németh Z. 2, Harsányi 3 (2), Pásztor, ROSTA I. 5 (1), Czina 5, Ambrus 2 (1). Cs: Szikora (kapus), Oláh 2, Dayka, Patócskai. Edző: Ökrös Csaba
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–3. 11. p.: 4–4. 15. p.: 5–7. 20. p.: 9–8. 35. p.: 20–10. 48. p.: 27–13. 55. p.: 32–15
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/4

A két európai kupacsapat összecsapásán lendületesebben kezdett Buday mester hajdani gárdája, az Orosháza, és húsz percig irányította a mérkőzést. A hazaiak – akiknek az edzője Ökrös Csaba is volt az előző évadban – javuló kapusteljesítményüknek és védekezésüknek köszönhetően csak ezt követően tudták átvenni a vezetést. A következő negyven percben pedig már csak a hazaiak akarata érvényesült. Kertészék óriási játékkedvvel, bravúros támadások végén sorozatban lőtték góljaikat, a Grebnyevvel felmagasított védelem pedig szinte áthatolhatatlannak bizonyult. Óriási akarattal növelte előnyét a hazai csapat, s ekkora különbséggel is teljesen megérdemelten győzött.

Mestermérleg
Buday Ferenc: – Kicsit idegesen kezdtünk, de örülök, hogy végül meggyőző fölénnyel tudtunk diadalmaskodni. Szép akciók és bosszantó hibák váltogatták egymást.
Ökrös Csaba: – Húsz percig tudtuk alakítani a mérkőzés menetét, utána támadásban és védekezésben is szétesett a csapatjátékunk. A második félidő elejétől már csak a tisztes helytállásért küzdöttünk.

Fotex KCV–Győri ETO KC 33–20 (18–8)
Veszprém, 1800 néző.

V: Stepanek, Hurich (osztrákok)
VESZPRÉM: Sterbik – IVÁNCSIK G. 4, LAZAROV 5, ÉLES 2, JOVIC 5, Perez 3, PÁSZTOR 7. Cs: Fazekas (kapus), Gál 2, Csoknai 1, Zsigmond 2, Mohácsi 2, Takács. Edző: Zdravko Zovko
GYÔR: Gerháth – Iváncsik T. 1, Bakos 1, Herber 1, Kányai, Nyikes, Konkoly 2. Cs: TATAI (kapus), SZABÓ 8 (1), BÔSZE 5, Horváth F. 2 (2), Horváth R., Surányi, Demeter. Edző: Tóth László
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–1. 13. p.: 7–3. 25. p.: 15–7. 32. p.: 18–10. 52. p.: 30–16
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 0, ill. 4/3

A ceglédi kínos pontvesztés után a veszprémiek más sebességgel játszottak, amelyhez méltó partner volt a Fotextől kölcsönkapottakkal teletűzdelt fiatal győri csapat. A rutinosabb hazaiak látványos, könnyed győzelmet arattak, de a vendégek nem adták olcsón a bőrüket.

Zdravko Zovko: – Megint csak egy félidőn át játszottunk jól. Ha ez így megy tovább, újra baj lehet, mert a nagy meccseken nem elég harminc percig kézilabdázni.
Tóth László: – Reális eredmény született. A Veszprém segítsége nélkül most a második ligában játszanánk.

Pick-Szeged–Pestszentlőrinc Elektromos 34–19 (17–11)
Szeged, 1000 néző. V: Dobrovits, Tájok

SZEGED: Perger – BERTA 6, Kotormán 3, Eklemovics 1, MEZEI 3, Bajusz 5, MATICS 7 (4). Cs: PULJEZSEVICS (kapus), Habuczki 2, Ilyés 1, Doros, Laluska 2, Vadkerti 3, Budai 1 (1). Edző: Dragan Djukics
PESTSZENTLÔRINC: Nagy Z. – Harsányi G. 2, Savon 3, FREY T. 4, Timár 1, Börcsök, Forgács 1. Cs: Marchis (kapus), FREY J. 7 (1), Tamás G., Varga M. 1. Edző: Győrfi János
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/1

Matics és Mezei eredményességének köszönhetően növelte előnyét az előző bajnokság ezüstérmese. A pihenő után Puljezsevics hétmétereseket és ziccereket hárított, Matics büntetőket értékesített, míg Berta és Bajusz gyors lerohanások végén volt eredményes. Az Elektromos a Frey testvérek találataival próbált lépést tartani ellenfelével. A hajrában a válogatott Buday – tavaszi gerincműtétje után először – irányítóként lépett pályára. Az utolsó percben Frey János buktatta Habuczkit, amiért a játékvezetők a piros lapot mutatták fel a vendégek átlövőjének.

Dragan Djukics: – Örülök annak, hogy a két jó formában lévő csapat mérkőzését élvezhette a közönség.
Győrfi János: – Nem csupán a remek napot kifogó Pickkel kellett megküzdenünk…

Cegléd KK–Békési FKC 26–19 (14–10)
Cegléd, 600 néző. V: Horváth, Marton

CEGLÉD: Fekete – Bendó 5 (1), SZABÓ 9 (3), Kökény 1, Buceschi 1, LAVRNICS 2, Varga 2. Cs: Erdélyi (kapus), JAKAB 5, Józsa M. 1, Magyar. Edző: Nagy Károly
BÉKÉS: Szikora – Nyitrai 2, GILAN 5 (2), Novanc, Nagy, Polgár Z., DÖGE 9 (3). Cs: Ardeleán (kapus), Polgár T. 2, Gálik, Unyatinszki, Czegle, Korcsok 1. Edző: Gávai Ferenc
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–1. 10. p.: 3–3. 17. p.: 7–4. 26. p.: 12–8. 38. p.: 17–13. 46. p.: 21–15. 50. p.: 23–17. 54. p.: 25–18
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/5

Három–egyes ceglédi vezetés után öt percig nem esett gól – közben Fekete büntetőt hárított –, majd a vendégek egy perc alatt kiegyenlítették hátrányukat. A vezetést viszont nem sikerült megszerezniük, mert a hazaiak Szabó vezérletével – aki nemcsak a kapura volt veszélyes, hanem gólpasszaival is kitűnt – újra magukhoz ragadták a kezdeményezést, és végül végig vezetve, biztosan nyertek. A vendégek lelkesen küzdöttek, s ez elég volt a nagy különbségű vereség elkerüléséhez. A szerdai, Veszprém elleni mérkőzés fáradalmait még érezte a Cegléd.

Nagy Károly: – Túl vagyunk rajta.
Gávai Ferenc: – Küzdöttünk, de ijedt nyusziként játszottunk. Megéreztük a sérültek –elsősorban Moldován – hiányát.

Diacel Pécsi KK–Százhalombattai VSE 23–23 (10–11)
Pécs, 400 néző. V: Bonifert, Serfőző

PÉCS: Szente – Erdélyi 4, Szobol 4 (1), NÉMETH 6, Hőgye, SZÖGI 5, Kovács Zs. Cs: Kovács G. 3, Kokas, Bursac 1, Lévay. Edző: Füzesi Ferenc
SZÁZHALOMBATTA: Cziráki – TOMBOR 7 (1), Kis 1 (1), Molnár, Lopez 3, Kaplonyi 1, FARKAS 7. Cs: NOVÁK (kapus), FEJES 4, Fónyad. Edző: Koller János
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2

Labdaeladásaikkal nehéz helyzetbe hozták magukat az elején a pécsiek, és negyven perc kellett nekik az egyenlítéshez. A 45. percben vezetett először a Pécs, de megugrani nem tudott. Az utolsó percben, 23–23-nál mindkét edző időt kért, ám egyik csapat sem tudta megszerezni a győztes gólt.

Füzesi Ferenc: – Gyengén játszottunk, ezért veszítettünk pontot.
Koller János: – Úgy néz ki, hogy ébredezünk. Fontos pontot szereztünk Pécsett.

Tatabányai Carbonex KC–Komlói Bányász SK 25–21 (12–11)
Tatabánya, 700 néző. V: Kerek, Wohner

TATABÁNYA: PULAY – Kuzma, Serfel 3, HÍMER 8 (3), Krancz 2, KISS I. 4, Törő 3. Cs: Nagy P. (kapus), Jano 1, Fülöp, Pavlovics, Lengyel P., Borsos 4 (1), Sibalin. Edző: Kanyó Antal
KOMLÓ: MÉSZÁROS – KALOCSAY 4, Dömös 3 (2), Nagy Z. 2, Tolsztih 2, Egri 2, Papp 3. Cs: Szabó T. (kapus), Minya, KIS G. 5. Edző: Fenyvesi Károly
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4-0. 8. p.: 7–3. 13. p.: 8–6. 23. p.: 10–8. 37. p.: 13–12. 46. p.: 18–15. 51. p.: 20–19. 56. p.: 22–20
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/2

Csak az első tíz percben tartotta elmúlt heti jó formáját a Tatabánya. Az eddigiek alapján esélytelenebb komlóiak négygólos hátrányból álltak talpra, mert a fegyelmezetlen hazaiak rengeteget hibáztak. Kihagyott büntetők és számos eladott labda jelezte, hogy a Tatabánya ideges, csak Pulay, valamint Hímer lelkesedésének köszönhetően maradt meg az előny.

Kanyó Antal: – Fontos győzelmet arattunk, ám egy hét alatt megjártuk a mennyet és a poklot is.
Fenyvesi Károly: – Alakuló csapatom javuló teljesítményt nyújtott.