Nagy Andrea, a Bp. Kôbánya-Spartacus egyik legjobbja küzd az angyalföldi védôkkel
Vasas–Bp. Kőbánya-Spartacus 29–31 (16–15)
Fáy utca, 200 néző
V: Horváth, Marton
VASAS: PASTROVICS – BÖDE 5, Koroknai 2, Kovásznai 1, Ábrahám 2, CSERNOVA 13 (5), Orosz 2. Cs: Bartus (kapus), Koréh 3, Balogh 1, Pribék. Edző: Köstner Vilmos
KÔBÁNYA: MÁTYÁS – Nagy 3, Baboly 2, Andrási, VÍGLÁSI 12 (6), Halmai, Kovács 1. Cs: Tamaskovics (kapus), Csepregi, GÁLHIDI 5, LALUSKA 8. Edző: Horváth Ervin
Az eredmény alakulása. 12. p.: 8–1. 23. p.: 13–9. 35. p.: 18–20. 44. p.: 23–23. 55. p.: 25–28
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 7/6

Ez volt az a mérkőzés (hajdani rangadó), amelyet követően mindkét edző szakdolgozatot írhatna ezzel a címmel: Miért szép női csapat edzőjének lenni? Horváth Ervin 12 perc elteltével időt kért, mert együttese képtelen volt gólt lőni Pastrovicsnak, s a hazaiak a volt szparis Böde vezérletével behozhatatlannak látszó előnyre tettek szert. Védekezést váltottak a vendégek, és a játékrész végén másfél perc alatt három gólt lőttek. A második játékrészben összeszedettebben játszottak a kőbányaiak, a sérülésektől tizedelt, csak néhány játékossal megerősített Vasas ifi pedig elfáradt. Feljavult Mátyás, és Laluska is kiemelkedően játszott.

Mestermérleg
Köstner Vilmos: – Amíg a sérülések miatt kitalált taktikánkat meg tudtuk valósítani, addig vezettünk. Amikor ezt ellenfelünk kiismerte, fordított, s ha nehezen is, de nyert.
Horváth Ervin: – Az elején nagyon meglepett bennünket a Vasas. Játékosaim küzdőszellemét dicséri, hogy fordítani tudtak, ezért dicséretet érdemelnek.

PEAC-PIKKER–Esztergomi KSE 21–16 (11–8)
Pécs, 400 néző. V: Nagy, Turóczy
PÉCS: JUHÁSZ – KÁRI HORVÁTH 4, Schmidt, SZŰCS 5, Lutz, Kévés 1, Peringer 3. Cs: Savanyu 1, JENÔFI 5, Klász 2 (2), Horváth. Edző: Danyi Gábor
ESZTERGOM: KÖRMÖCZI – Borbás 2, Csernus 1, Sipos, Lánczos, Rábai 1, Vincze 4. Cs: KURUCZ (kapus), Veszeli 1, Pőcze 3 (2), Káldi 2, Nagy 1, Wolf 1. Edző: Laurencz László
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–0. 15. p.: 3–5. 28. p.: 10–6. 35. p.: 12–8. 37. p.: 12–11. 43. p.: 17–12. 57. p.: 18–16
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 2/2

Juhász kapus jó védései felhozták az első félidő közepén kétgólos hátrányba kerülő pécsieket, akik – bár három hetest gyors egymásutánban a kapufára lőttek – még a szünetig fordítottak. Előnyüket végig megtartották, csak egyszer tudott egy gólra felzárkózni az Esztergom, amelynek nem akadt vezéregyénisége. A kapufák mérkőzésén – összesen huszonkétszer találták el a játékosok a lécet – mindkét csapat sokat hibázott. A hazaiak kapusa, Juhász kiváló formáját a lefújásig megtartotta, ennek is köszönhette a Pécs megérdemelt győzelmét. A hajrá ugyan egy kicsit izgalmasan alakult, de akkor sem fenyegette veszély a hazai sikert.

Danyi Gábor: – Nagyon örülünk a győzelemnek, de a jó játéktól még nagyon messze vagyunk.
Laurencz László: – Szétlőttük a kapufákat, mulyaságból pedig jelesre vizsgáztunk.

DVSC-Valdor–Túrkevei SE-Solar Agrofólia-Kevehús 34–17 (15–12)
Debrecen, 800 néző. V: Cserepes, Jancsó
DVSC: KORSOFSZKI – KEREKI 8, RÁCZ 2, NYILAS 3, Szűcs 4, MADAI 5, Orbán 4 (1). Cs: Galai 3 (3), Sütő E. 1, Sütő M., Nagy K. 1, Buglyó 3, Soós. Edző: Váczi Sándor
TÚRKEVE: Flick – Takács 1, Nikics 1, SZABÓ T. 8 (1), Horváth B. 1, JANCAROVÁ 5, Kánya 1. Cs: Zelei, Ducza. Edző: Bán Tibor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–2. 6. p.: 5–2. 13. p.: 9–3. 23. p.: 14–4. 29. p.: 14–10. 35. p.: 18–13. 39. p.: 22–14. 47. p.: 26–15. 53. p.: 30–17
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 2/1

A vendégek 2–1-es vezetése után a DVSC-Valdor diktálta a tempót, és fokozatosan elhúzott. Amikor tíz gólra nőtt a különbség, lefutottnak tűnt a mérkőzés, de a debreceniek váratlanul és érthetetlenül visszaestek, míg a felbátorodott túrkeveiek Szabó Tünde vezetésével a szünetig felzárkóztak. A fordulás után hamar magára talált a hazai gárda és a lendülete nem is tört meg a meccs végéig.

Váczi Sándor: – A néhány perces kihagyást leszámítva végig lendületesen kézilabdáztunk.
Bán Tibor: – Kár, hogy vége lett az első félidőnek. Ha talpraesettebbek vagyunk, szorosabbá tehettük volna a meccset. A hiányposztokon mielőbb erősítenünk kell.

Liss-Hódmezővásárhelyi NKC–Herz-FTC 21–28 (10–15)
Hódmezővásárhely, 1000 néző
V: Márczi, Skriba
HÓDMEZÔVÁSÁRHELY: VÖRÖS – Virágh 2, Asztalos, Kocsik 5 (2), Nikolics 4 (2), KOCSIS 7, Baunok 1. Cs: Szabó K. (kapus), Szabó M., Huba, Csíkos, Kósa, Gaál 1, Szabó V. 1. Edző: Farkas József
FTC: Sugár – MRAVIKOVÁ 5, Kovács V., Pádár M., Farkas 1 (1), SITI 7, KIRSNER 4. Cs: MIKLOSOVÁ (kapus), Pádár I. 3, Benyáts 1, Tóth T. 3, Lőwy 3, Brigovácz, Barna 1. Edző: Németh András
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1
Kiállítások: 4, ill. 6 perc

A Fradin az első percekben igencsak érződött a legutóbbi fordulóban elszenvedett vereség hatása: neki kellett futnia az eredmény után. Aztán Miklosová bravúrjai miatt a hazaiak támadásban elbizonytalanodtak.

Farkas József: – Túl sokat hibáztunk lerohanásban, és a Ferencváros ezt megtorolta.
Németh András: – Most sem játszottunk jól, de legalább voltak kimagasló egyéni teljesítményeink, amelyek sikerhez segítettek bennünket.

Győri Graboplast ETO KC–Váci NK 35–20 (18–11)
Győr, 1200 néző. V: Bonifert, Serföző
GYÔR: Sirina – Lovász 1, Kindl 2, GÖRBICZ 3, DOKICS 9, NITESCU 6, VÉRTEN 4. Cs: Petróczi (kapus), Mehlmann 2 (2), MÖRTEL 4 (2), Bódi, Köbli 1, Horváth R. 2, Jókai 1 (1). Edző: Vura József
VÁC: Szántó – Berta 2 (1), CSENKI 4, HAJDU 3, Ôri C. 3, Mátyás 2, Szentes 2. Cs: GRIDNYEVA (kapus), Moszkovaja 1, Povázsai, Hornyák 2, Gráner 1. Edző: Hajdu János
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 1/1

Mátyás Auguszta a félidő hajrájában megsérült, s bár sérülése nem súlyos, Hajdu edző nem küldte vissza.
Vura József: – Sokáig jól játszott a Vác, de aztán lányaink rákapcsoltak, és minden ellenállását felőrölték.
Hajdu János: – Két kulcsjátékosunk kiesése okozta a nagy különbségű vereséget.

Cegléd, 600 néző. V: Herczeg, Südi
CEGLÉD: FEKETE – LAURENCZ, BENDÓ 5, KÖKÉNY 2, BUCESCHI, SZABÓ 5 (1), VARGA 4. Cs: JAKAB 3, LAVRNICS 3 (2), Magyar. Edző: Nagy Károly
VESZPRÉM: Sterbik – DZOMBA 4 (2), Gál, Csoknyai 1, Jovic 1, Tóth 1, Iváncsik 3. Cs: Fazekas (kapus), Éles 5 (2), PÉREZ 6, Pásztor, Zsigmond 1. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–2. 5. p.: 2–2. 12. p.: 4–3. 15. p.: 5–5. 22. p.: 6–8. 27. p.: 7–10. 32. p.: 8–13. 36. p.: 11–14. 45. p.: 15–16. 49. p.: 17–17. 50. p.: 19–17. 55. p.: 20–20. 60. p.: 22–20
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4

Fej fej mellett haladtak a csapatok, majd a bajnoki címet védő veszprémiek a félidő végén három-, majd fordulás után ötgólos előnyt szereztek. A BL-döntős Veszprém már-már győztesnek látszott, de mit tesz a szív, az akarás! Bendó emberhátrányban dobott gólja volt a Cegléd felzárkózásának első jele, majd a hazaiak sorban mattolták Sterbiket. A hajrát már kétgólos előnnyel kezdték a vendéglátók, és ennyivel vezettek a befejezés előtt 30 másodperccel is. Ekkor kitámadott a Veszprém, kétszer is gyorsan labdát szerzett, és támadásai végén büntetőkhöz jutott. Ezeket Éles értékesítette. Döntetlent harcolt ki a Veszprém, s csak hajszál választotta el a Ceglédet a még nagyobb meglepetéstől.

Nagy Károly: – A hatalmas csatában már úgy éreztük, nyertünk. Ekkor következett a harminc másodperc rövidzárlat.
Zdravko Zovko: –Nem érdemeltük meg az egy pontot, mert a Cegléd jobban akarta a győzelmet, többet mutatott. Csak a szerencsének köszönhettük a pontszerzést. Rendet kell tennünk a házunk táján.