Osztrák hokiliga: ismét nyert a Fehérvár, továbbra is második

2021.12.05. 20:16
Bartalis szerezte az első gólt (Fotó: Soós Attila/Fehérvár AV19)
Az osztrák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (ICEHL) vasárnap esti mérkőzésén a Fehérvár AV 19 4–0-ra győzött a ligautolsó Black Wings Linz vendégeként, ezzel őrzi második helyét a tabellán.

A Fehérvár AV 19 alig 15 másodperccel a kezdést követően emberelőnybe került a Linz otthonában, ám ezt még nem sikerült kihasználni, de a másodikat a játék hatodik percében már igen, Bartalis István okos lövése talált utat a linzi kapuba.

A hazaiak a középső játékrészre valamelyest összeszedettebben érkeztek, de hiába dolgoztatták meg Kornakker Dánielt, a 25 éves kapus két harmad után kapott gólt nélkül állt. A vendégek a harmadik játékrészt Anze Kuralt góljával kezdték, majd a játékrész közepén Mihály Ákos találatával már 3–0 állt az eredményjelzőn.

A hazaiak mindent megpróbáltak a gólszerzésért, az utolsó két és fél percre lehozták a kapusukat, de a kockáztatás nem jött be: Erdély Csanád állította be a 4–0-s vendégsikert jelentő végeredményt, amikor betalált az üres kapuba az utolsó perc kezdetén.

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA
Black Wings Linz (osztrák)–Hydro Fehérvár AV19 0–4 (0–1, 0–0, 0–3)
Linz, V: Fichtner, Smetana, Bedynek, Gatol
Linz: Coreau – SCHNETZER, Lamarche/Rumble, Kragl/R. Wolf, Gregorc – Lebler, Pelletier, C. Smith/Romig, Dzerins, Rotter/Kristler, Bortnák, Lahoda/Pusník, Bretschneider, Brucker. Edző: Raimo Summanen
Fehérvár: KORNAKKER – Fournier, T. Campbell/Horváth M., Szabó D./ATKINSON (1),  Dobmayer – Erdély Cs. 1,    Sarauer, Kuralt 1 /SHAW   (1),  Jacobs   (1),  Terbócs/Magosi B. (1),  Németh K.  (1),   Mihály Ákos  1 /Rétfalvi (1),  BARTALIS I. 1 (1) Edző: Kevin Constantine
Kapura lövések:  28–24
Gól – emberelőnyből: –, ill. 6/1
Fegyelmi büntetés: 10 perc fegyelmi (Rotter)
Raimo Summanen:  – Az ellenfél három sorral is nagyon jól játszott, mi viszont egyáltalán nem, talán a második harmadot leszámítva. Egyedül a negyedik soros fiatal játékosaimmal vagyok elégedett, rajtuk kívül a legtöbben pocsékul teljesítettek. Megérdemelten nyert a Fehérvár.
Kevin Constantine: – Még mindig van három hiányzónk, de így is keményen harcoltunk. Az első tíz percünk kiválóra sikerült, nagyon fontos volt, hogy betaláltunk. Végig fegyelmezettek voltunk, távol maradtunk a büntetőpadtól, és a támadások során néhány igazán szép gólt szereztek a srácok.