EBEL: 55 másodpercig vezetett a Fehérvár Ljubljanában

2016.11.25. 21:26
A Fehérvár három nappal ezelőtt simán megverte a Grazot, Ljubljanában azonban kikapott (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata 3–1-es vereséget szenvedett a sereghajtó Olimpija Ljubljana otthonában az EBEL pénteki játéknapján.

A két csapat ebben a szezonban eddig kétszer találkozott egymással, szeptemberben a Volán győzött 2–1-re, tíz nappal ezelőtt azonban a szlovén együttes hosszabbítás után 6–5-re nyert Székesfehérváron.

A felek harmadik őszi összecsapásán az első két harmadban nem született gól, a záró játékrészben viszont nyílt sisakos meccset játszott egymással a két csapat. A 47. percben Kóger Dániel létszámfölényben szerzett találatával a Volán előnybe került, de csak 55 másodpercig vezetett, mert a szlovénok Raphael Bussieres révén szinte azonnal válaszoltak.

Négy perccel később Sebastjan Hadzic góljával már a Ljubljana fordított, majd 59:21-nél Gal Koren bevette az üresen maradt székesfehérvári kaput, eldöntve ezzel a mérkőzést.

A Volán a legutóbbi öt meccséből négyet elveszített, és továbbra is a tizedik helyen áll az EBEL-ben.

JÉGKORONG EBEL
OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén)–FEHÉRVÁR AV 19 3–1
(0–0, 0–0, 3–1)
Ljubljana, 611
néző. V: Babic, Trilar (szlovén), Németh M., Pagon (szlovén)
LJUBLJANA: Frazee (1) – Harty, Guimon – Selan, M. Cepon (1) – K. Cepon, Bazevics (1) – Groznik, Batic – Pem, Langkow, Bussieres 1 – Ograjansek, Music (1), Hadzic 1 – M. Zajc (1), Koren 1 (1), Gabor – Uduc, Potocnik, Chvatal. Edző: Bojan Zajc
FEHÉRVÁR: Rajna – Schiestel, Manavian (1) – Szirányi B., Szabó D. – Owens, Szaller – Szabó B. – Kocsis, Maylan, Beauregard – Kóger D. 1, Sarauer (1), Sofron I. – Sárpátki, Vas J., Bodó – Szabó P. K., Reisz, Vincze P. Edző: Benoit Laporte

További eredmények: Dornbirn–Graz 3–1, Innsbruck–Bozen 6–2, Villach–Znojmo 5–1, Salzburg–Klagenfurt 4–3 – hosszabbítás után

1. Linz 23 12 5 3 3 86–64 +22 49
2. Vienna Capitals 23 13 4 2 4 82–62 +20 49
3. Salzburg 22 12 4 3 3 85–52 +33 47
4. Innsbruck 23 10 3 5 5 90–79 +11 41
5. Bozen Südtirol 22 11 2 1 8 63–56 +7 38
6. Villach 23 9 2 3 9 78–72 +6 34
7. Graz 23 9 1 3 10 62–60 +2 32
8. Znojmo 23 8 3 1 11 55–67 –12 31