Ligue 1: a Monaco győzött, nem nyugodhat meg a PSG

D. Á.D. Á.
2023.02.19. 17:22
A Monaco nyerni tudott a Brest ellen (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 24. fordulójában a Monaco 2–1-re győzött a Brest vendégeként, míg a Montpellier a Troyes otthonában nyert 1–0-ra. Hazai pályán aratott sikert a Lorient az Ajaccióval szemben és a Rennes a Clermont ellen.

A Monaco Alekszandr Golovin góljával szerezte meg a vezetést az első félidő hajrájában, majd a 73. percben Myron Boadu duplázta meg a vendégek előnyét. Jérémy Le Douaron ugyan szépített a meccs végén, de a hercegségiek begyűjtötték a három pontot. A Monacónak így 50 pontja van a bajnokságban, s továbbra is héttel áll az éllovas Paris Saint-Germain mögött, amely Lionel Messi ráadásban szerzett góljának köszönhetően nyert a Lille ellen délután.

Nem volt esélye az utolsó előtti helyen álló Ajacciónak a Lorient otthonában – a hazaiak már a 6. percben megszerezték a vezetést Bamba Dieng tizenegyesgóljával, majd a 43. percben Romain Faivre is beköszönt. Julien Ponceau is betalált a második félidőben, így alakult ki a 3–0-s végeredmény.

A Rennes Arnaud Kalimuendo duplájával nyert hazai pályán a Clermont ellen, így a Lille-t megelőzve feljött a tabella ötödik helyére.

A Montpellier a kiesés elől menekülő Troyes vendégeként győzött 1–0-ra – a tunéziai válogatott Vahbi Kazri 90. percben szerzett gólja döntött.

FRANCIA LIGUE 1
24. FORDULÓ

Brest–Monaco 1–2
(Le Douaron 86., ill. Golovin 39., Boadu 73.)
Lorient–Ajaccio 3–0 (Dieng 6. – 11-esből, Faivre 43., Ponceau 58. )
Rennes–Clermont 2–0 (Kalimuendo 37., 64.)
Troyes–Montpellier 0–1 (Kazri 90.)
Kiállítva: Yade 67., ill. Savanier 73.
KÉSŐBB
Lens–Nantes 3–1 (Machado 34., Thomasson 36., C. Traoré 74. – öngól, ill. Mollet 40.)
Toulouse–Olympique Marseille 2–3 (Dallinga 3., Onaivu 87., ill. Mbemba 52., C. Ünder 59., N. Tavares 78.)