F1: a 2025-ös idény végéig segíti a Honda a Red Bull motorprogramját

MTI/D. S. B.MTI/D. S. B.
2022.08.02. 14:48
null
2025-ig a Honda szállítja a Red Bull motorjait (Fotó: AFP)
A 2025-ös idény végéig segíti technikai partnerként a Formula–1-es világbajnoki sorozatban szereplő Red Bull istálló motorprogramját a Honda.

A konstruktőrök vb-pontversenyében éllovas osztrák csapat kedden jelentette be, hogy az idén lejáró eddigi megállapodást három évvel meghosszabbították.

A Formula–1-ben 2026-tól új szabályok lépnek életbe a motorokra vonatkozóan, és sajtóhírek szerint a Red Bull partnere onnantól már a Volkswagen-csoporthoz tartozó Porsche lesz.

A Honda költségcsökkentési céllal a tavalyi szezon végén szállt ki az F1-ből mint motorszállító, de a Red Bull partnere maradt.

Az előző idényben a holland Max Verstappen a Red Bull versenyzőjeként nyerte meg pályafutása első világbajnoki címét, jelenleg pedig 80 pontos előnnyel vezet az összetettben a vasárnapi Magyar Nagydíj után. A konstruktőri vb-címről tavaly lemaradó Red Bull most a csapatok között is jól áll, 97 pont az előnye a második Ferrarival szemben.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35

Spanyol Nagydíj: felavatták a madridi F1-es versenypályát

F1
2026.06.16. 17:06

A McLaren visszatért az élre – megszorongathatja a Mercedest Spanyolországban?

F1
2026.06.12. 20:12

Fernando Alonso belengette a visszavonulását

F1
2026.06.11. 21:58

A Red Bull motorja a legerősebb, még a Mercedes is fejlesztési lehetőséget kap – sajtóhír

F1
2026.06.08. 10:50

Nemzetközi sajtóvisszhang: Antonelli történelmet írt Monacóban

F1
2026.06.08. 10:48

Antonelli varázskört futott; Hamilton egy pillanatra azt hitte, meglehet a pole Monacóban

F1
2026.06.06. 20:16

A riválisok szerint egyértelműen a Ferrari a legyőzendő csapat Monacóban

F1
2026.06.05. 21:51
Ezek is érdekelhetik