MTI, N. T. 2020.10.28 17:32 Frissítve: 2020.10.28 19:49

F1: mégsem lehetnek nézők a hétvégén Imolában

A tervekkel ellentétben mégsem lehetnek nézők a hétvégi a Formula-1-es Emilia Romagna Nagydíjon.

A szervezők korábban arra kaptak engedélyt, hogy körülbelül 13 ezer szurkoló kilátogathat a versenyre, a koronavírus-járvány újabb rohamos terjedése miatt azonban az olasz kormány úgy döntött, zárt kapus lesz a viadal.

A versenyhétvégét a pandémia miatt már „megvágták”, hiszen a szokásos pénteki szabadedzéseket nem rendezik meg, szombaton egy gyakorló tréningre lesz lehetőségük a pilótáknak az időmérő előtt, a világbajnoki sorozat 13. futamára vasárnap kerül sor.

Imolában, ahol 2006 óta először rendeznek futamot, a Mercedes sorozatban hetedik konstruktőri világbajnoki címét nyerheti meg.

2020.11.15 07:07:35

F1 ZSOLDOS BARNA

A Mercedes zsinórban hét F1-es konstruktőri vb-címet nyert, rávilágítunk a siker hátterére.

2020.11.15 09:22:46

F1 BÖRZÖLI BERNADETT

Izgalmakból kicsit sem volt hiány Isztambulban: Bottas csak a 14. lett, Vettel idén először a dobogón.

2020.11.14 11:45:20

F1 H. L.

A pályafutása első rajtelsőségét jegyző kanadai mögött Verstappen és Pérez zárt • Hamilton a 6., Bottas a 9. pozícióból indulhat.

2020.11.14 09:14:56

F1 H. L.

Estek-keltek a versenyzők: Hamilton mért kört sem futott, pedig a folytatásban is hasonló körülményekre lehet számítani.

2020.11.13 12:39:13

F1 I. SZ.

A 2011-es köridőket délután csak megközelíteni tudták a rendkívül csúszós aszfaltrétegen.