F1: Webber Ferrari-sikerre számít a 2020-as idényben

Vágólapra másolva!
2020.01.02. 11:50
null
A Ferrari 2008 után újra konstruktőri címet szerez? (Fotó: AFP)
A korábbi F1-es versenyző, Mark Webber elárulta, elég erősnek gondolja ahhoz a Ferrari párosát, hogy hosszú idő után megszerezze a konstruktőri címet, ám mégsem Sebastian Vettel vagy Charles Leclerc végső sikerére számít.

 

A Formula–1-nek 2013 végén búcsút intő ausztrál versenyző elismerően beszélt a Ferrari jelenlegi kettőséről, Charles Leclerc-ről és Sebastian Vettelről. Mark Webber ugyanis úgy véli, a monacói, német páros képes lehet hosszú idő után újra maranellóba szállítani a konstruktőri trófeát – az olasz gárda legutóbb 2008-ban örülhetett.

„Leclerc és Vettel legalább kiegyensúlyozottan vezet, és rendszeresen tud pontot szerezni a csapatnak. A Ferrarinak így mindenképpen jó esélyei vannak a konstruktőri címre, de Lewis Hamilton idén is meg fogja mutatni a klasszisát. Max Verstappent pedig már külön említenem sem kell, hiszen letette a névjegyét, és ég a bizonyítási vágytól – magyarázta az ausztrál, majd azt is megosztotta, melyik versenyző végső sikerére számít. – Már alig várom, hogy lássam Lewist, ahogy Verstappennel és Leclerc-rel harcolva megszerzi a hetedik címét, s utoléri Michael Schumachert."

Legfrissebb hírek

„Teljes időpazarlás, nagyon gyerekes!” – Verstappent felbosszantották az időmérő után

F1
2 órája

Hadjar rajtbüntetést kapott Sainz feltartásáért – hivatalos

F1
13 órája

Russell szárnyalt a Mercedesszel, és megismételte a tavalyi pole pozícióját Kanadában

F1
15 órája

Norris vette át a vezetést; Leclerc a második helyről várja az izgalmasnak ígérkező kanadai időmérőt

F1
18 órája

„Így nem lehet bajnokságot nyerni” – Vasseur kifakadt az olasz sajtóra

F1
23 órája

„Mindenképpen ott kell lennem a Q3-ban” – Cunoda is megkapja a fejlesztéseket Kanadában

F1
Tegnap, 13:13

A McLaren a legrosszabb péntekjén van túl – a Mercedes meglepetést okoz Kanadában?

F1
Tegnap, 11:08

Button, Kubica, Magnussen, Rossi – 16 órakor rajtol a legendás Le Mans-i 24 órás

Egyéb autó-motor
Tegnap, 8:55
Ezek is érdekelhetik