F1: a Toro Rosso jövőre Renault-motort használ

2013.05.26. 12:06
A Renault bejelentette, hogy a 2014-es idényben a Red Bull mellett a Toro Rossót is ellátja hathengeres turbómotorral. A lépés előre sejthető volt, hiszen a Red Bull azt szeretné, hogy az új motortípus első évében négy autóval dolgozhasson a fejlesztéseken.

A Toro Rosso 2007-ben éppen a Renault-t cserélte le a Ferrarira, tulajdonképpen felváltva a két beszállítót a Red Bull-lal.

A Caterham jelezte, hogy jövőre is mindenképpen Renault-motorokat használ, szintén a Red Bull váltójával. A Williamsnek és a Lotusnak lejár a szerződése, előbbi Mercedesre váltana, míg utóbbiról azt pletykálják, hogy 2015-ben a McLarenhez hasonlóan Honda-motorral menne.

A Ferrari minden bizonnyal a Marussiával pótolja a Toro Rossót, a kiscsapatnak a Cosworth kivonulása miatt mindenképpen váltania kell.

Legfrissebb hírek

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes

F1
2026.06.16. 11:47

Norris: Ha a Ferrari javít az erőforrásán, akkor megalázza a mezőnyt

F1
2026.06.16. 11:32

„Ennek még nincs vége, az biztos!” – Hamilton nem mondott le a bajnoki reményekről

F1
2026.06.14. 18:28

„Erre nincs mentség. Szégyellem magam” – Leclerc számára a falban végződött az időmérő

F1
2026.06.13. 20:46

A McLaren visszatért az élre – megszorongathatja a Mercedest Spanyolországban?

F1
2026.06.12. 20:12

Hamilton: Újra és újra emlékeztetnem kell az embereket, hogy ki is vagyok

F1
2026.06.09. 11:25

„Nem vállalom a felelősséget” – Leclerc kifakadt a fékprobléma miatt

F1
2026.06.08. 15:34

A Red Bull motorja a legerősebb, még a Mercedes is fejlesztési lehetőséget kap – sajtóhír

F1
2026.06.08. 10:50
Ezek is érdekelhetik