A bahreini felkelők az utóbbi hetekben újra aktívabbá váltak, s az F1-et is belekeverték szlogenjeikbe, többen „véres futamként” emlegetik a viadalt. Más tüntetőcsoportok viszont már felkészültek az F1 fogadására, a nemzetközi sajtó figyelmét kihasználva szeretnének nyilvánosságot kapni, és sérelmeiket így kürtölnék világgá.
Közben több újságíró és fotós is hangot adott nemtetszésének a Twitteren, az egyik legelismertebb fotós azt kérdezte: „Az FIA valóban vállalja a felelősséget az odautazó csapatokért, újságírókért és szurkolókért? A csapatok miért hallgatnak? Ennyire nem érdekli őket az egész?”
A résztvevők és a nézők biztonságáért felelős FIA szóvivője – még a haláleset előtt – úgy fogalmazott, hiába vannak lázadások, biztonságosan meg tudják rendezni a nagydíjat: „Az FIA folyamatosan ellenőrzi a bahreini helyzetet. Napi kapcsolatban állunk az illetékes szervezetekkel, az európai nagykövetségekkel és természetesen a versenyszervezőkkel, valamint a nemzetközi promóterrel is. Mint minden más országban, itt is az FIA felel a biztonságért, de e kérdésben a legilletékesebb hatóságok folyamatosan megerősítették, hogy a helyzet az irányításuk alatt áll."