Formula-1: a Ferrari nem dramatizálja túl a légterelő betiltását

2011.05.22. 13:18
Címkék
A Ferrari-istálló nem tulajdonít nagy jelentőséget új hátsó légterelője betiltásának, ugyanakkor biztos benne, hogy szabályos az alkatrésze. A Nemzetközi Automobil-szövetség szombat délelőtt jelezte, hogy a Ferrari nem használhatja az először pénteken bevetett légterelőjét, mert a tetején túl magasra ér két kiegészítő lemez.

„Szerintünk a kiegészítő elemek szabályosak, de tudjuk, hogy az FIA szabályrendszerét többféleképpen lehet értelmezni – mondta Aldo Costa technikai igazgató. – Ám annyira jelentéktelen alkatrészről van szó, hogy több szót nem is érdemel az egész ügy."

„Nem nyertünk vele többet egy-másfél tizedmásodpercnél, nem nagy ügy, hogy lekerült az autóról. Nem ez oldotta volna meg a problémáinkat" – tette hozzá Fernando Alonso, aki a 4. rajtkockából indul a 14 órakor kezdődő Spanyol Nagydíjon.

Legfrissebb hírek

Szerdai sportműsor: BL-főtáblára juthatnak Varga Barnabásék; pályán a Real Madrid

Minden más foci
59 perce

Lex Vinícius – Csinta Samu publicisztikája

Spanyol labdarúgás
1 órája

Madridi töltött káposzta – Smahulya Ádám jegyzete

Angol labdarúgás
1 órája

Bamidele Yusuf gyerekkora óta ismeri Paul Onuachut; Varga Barnabással juthat BL-főtáblára az AEK

E-újság
1 órája

Hiába a négygólos hátrány a Celtic ellen, a LASK-nak innen is összejött története első BL-főtáblája

Bajnokok Ligája
1 órája

Hat gólt szerezve ment tovább a Brentford; legyőzte a Leeds a Nottinghamet az angol Ligakupában

Angol labdarúgás
1 órája

Csereként beálló húszéves tehetsége góljával nyert Valenciában a Betis

Spanyol labdarúgás
1 órája

Piros Zsombor sima győzelemmel kezdett a US Open selejtezőjében

Tenisz
2 órája