Formula-1: Webber szándékosan lökte ki Rosberget - Berger

2010.10.26. 19:34
Címkék
Gerhard Berger szerint Mark Webber szándékosan lökte ki Nico Rosberget a Dél-koreai Nagydíjon. Az egykori osztrák versenyző és csapatfőnök úgy véli, az ausztrál pilóta Fernando Alonsót vagy Lewis Hamiltont akarta „kiütni", csak éppen rossz autót talált el.

„Csak rá kellett volna lépnie a fékre, és az autója megáll a fal mellett, a pálya biztonságos pontján, de nem tette. Rosbergnek ment neki, és azt hiszem, szomorú volt, hogy nem Alonsót vagy Hamiltont találta el – mondta Berger az osztrák Servus TV-nek. – Számomra egyértelmű, hogy szándékosan tette, tudta, hogy az ő versenyének már biztosan vége van, és rengeteg gondolat járt a fejében. Mindenki láthatta, hogy nem blokkolta le a kerekeit. Fékhibája még lehetett, de ezt kétlem."

Berger előtt Rosberg is megjegyezte, hogy korábbi williamses csapattársa elkerülhette volna az ütközést, ha rálép a fékre, és nem gurul keresztbe a pályán.

Az 51 éves osztrák megnyilvánulása több szempontból is váratlan: régi jó barátja Dietrich Mateschitznek, a Red Bull megalapítójának, 2006-tól 2008-ig az energiaital-gyár második számú istállójának, a Toro Rossónak a társtulajdonosa volt, ráadásul a vele interjút készítő Servus TV is a Red Bull tulajdonában áll.

Legfrissebb hírek

Tokmac Nguen, az FTC korábbi támadója a japán másodosztályba szerződött

Minden más foci
6 perce

Öttusa: Tárkányi Zsombor lemaradt a fináléról a budapesti vk-döntőn

Egyéb egyéni
16 perce

Messi nem lesz kezdő Jordánia ellen

Foci vb 2026
22 perce

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
30 perce

„Harcolunk egymásért” – Kwasi Sibo ígéri, Ghána célja a győzelem Horvátország ellen

Foci vb 2026
34 perce

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
54 perce

Meglepő történet a vb-n: egy fotós a hotelszobából örökítette meg a győzelmet

Foci vb 2026
56 perce

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik