Formula-1: egyelőre nem tudni, lemondják-e a dél-koreai futamot

MTI MTIMTI MTI
2010.09.27. 15:56
A még mindig készülőben lévő pálya miatt komoly gondok adódtak a Formula–1-es Koreai Nagydíj körül, amelyet a versenynaptár szerint október 24-én kellene megrendezni.

„Nem állunk jól. Már júliusban meg kellett volna ejteni az utolsó bejárást" – mondta hétfőn aggódva Bernie Ecclestone, az F1 teljhatalmú ura.

A legutóbbi tervezett ellenőrzésre múlt kedden került volna sor, de az egy nemzeti ünnep miatt esett kútba, így Charlie Whiting, a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) versenyigazgatója csak október 11-én veheti szemügyre a Szöultól négyórás autóútra lévő jeongami létesítményt.

„Egyelőre nem tudni, hogy lemondjuk-e a futamot. A dél-koreaiak szerint minden rendben halad, reméljük, hogy igazat mondanak" – tette hozzá a 79 éves Ecclestone.

A 19 nagydíjból álló világbajnoki sorozat 17. állomása az egyetlen új helyszín az idén, ám az építkezésről készült legutóbbi felvételek igencsak megalapozottá teszik az aggályokat...

A DÉL-KOREAI NAGYDÍJ PÁLYÁJA SZEPTEMBER ELEJÉN

 

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
1 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
14 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
19 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
22 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35
Ezek is érdekelhetik