Domenicali: A pilóták lesznek a költségcsökkentés következő áldozatai

2008.12.17. 21:55
Címkék
A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) és a csapatok az elmúlt hetekben keményen dolgoztak, hogy csökkentsék a „száguldó cirkusz” költségeit, és sokak szerint mindez elég is lehet ahhoz, hogy a Formula–1 átvészelje a kritikus időszakot. Stafano Domenicali, a Ferrari csapatfőnöke azonban állítja, ez még csak a kezdet, és további csökkentés szükséges, aminek következő áldozatai maguk a pilóták lesznek.
Domenicali szerint hamarosan kevesebb pénz jut a pilótáknak
Fotó: Imago (archív)
Domenicali szerint hamarosan kevesebb pénz jut a pilótáknak
Domenicali szerint hamarosan kevesebb pénz jut a pilótáknak
Fotó: Imago (archív)
Domenicali szerint hamarosan kevesebb pénz jut a pilótáknak

Az Autosprint című olasz magazinnak adott interjújában a Ferrari csapatfőnöke, Stefano Domenicali arról beszélt, hogy a világgazdasági válság nyomán bevezetett, költségcsökkentést szolgáló változtatások következő állomása a pilóták fizetésének mérséklése lesz.

„A következő hónapokban alapvető változásoknak leszünk tanúi, ami a versenyzőket illeti” – mondta Domenicali, aki szerint a lavina a nagyobb csapatoktól indul majd.

„Beszéljünk világosan: jelen helyzetben, amikor a csapatoknak (nagyoknak és kicsiknek egyaránt) jelentős mértékben csökkenteniük kell a költségeket, lehet, valaki úgy gondolja, hogy egy igazi ászt kell szerződtetnie ahhoz, hogy előnyt szerezzen a többi csapathoz képest” – magyarázta Domenicali.

„A jelenlegi állapotok közepette azonban a nagyobb csapatok nem tudnak (a kicsik meg eleve képtelenek rá) majd akkora összegeket felajánlani, amekkorát a mostani pilótáiknak fizetnek. Úgyhogy lassan elkezdődhetnek a tárgyalások a fizetéscsökkentésről” – tette hozzá a Ferrari csapatfőnöke.

Így például Kimi Raikkönen frissen kötött szerződését is bármikor megváltoztathatják.

„Meggyőződésem, hogy a fizetési kérdés hamarosan minden csapaton belül, minden pilótával kapcsolatban terítékre kerül” – zárta baljós gondolatait Domenicali.
Legfrissebb hírek

Russell megállította Antonellit Montrealban – a Mercedesé az első sor a sprintidőmérőn

F1
11 órája

Antonelli és a Mercedes mindenki előtt; Albon mormotával ütközött a meghosszabbított montreali edzésen

F1
14 órája

Alonso: Én vagyok a legjobb. Semmit sem kell bizonyítanom

F1
19 órája

„Teljes baromság az egész!” – Ocon kifakadt a kirúgásáról szóló pletykák miatt

F1
Tegnap, 10:33

„Még jó ideig itt leszek, úgyhogy szokjatok hozzá!” – Hamilton nem gondol a visszavonulásra

F1
Tegnap, 10:11

Russell visszavágna, de az első montreali sprint káoszt hozhat

F1
2026.05.21. 14:03

Fogyatkozó előny – a Mercedes „visszavágna” Kanadában

F1
2026.05.19. 16:56

A Mercedes jelentős fejlesztésekkel készül a Kanadai Nagydíjra

F1
2026.05.15. 09:49
Ezek is érdekelhetik