Az egységes motor elűzheti a Ferrarit a „száguldó cirkuszból”

2008.10.27. 19:51
Címkék
A Ferrari elnökségi ülése után a maranellói csapat közleményben tudatta: a 2010-re tervezett egységes motorhasználat bevezetése esetén az olasz istálló kivonulhat a „száguldó cirkuszból”. A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) költségcsökkentési okokból vezetné be az egységes motort a Formula–1-ben.
Kiverte a biztosítékot a Ferrarinál a FIA reformtervezete
Kiverte a biztosítékot a Ferrarinál a FIA reformtervezete
Fotó: Imago
Kiverte a biztosítékot a Ferrarinál a FIA reformtervezete
Kiverte a biztosítékot a Ferrarinál a FIA reformtervezete
Kiverte a biztosítékot a Ferrarinál a FIA reformtervezete
Fotó: Imago
Kiverte a biztosítékot a Ferrarinál a FIA reformtervezete

Ha jön az egységes motor, akkor megy a Ferrari: röviden így foglalható össze a maranellói csapat elnökségi ülésének a lényege.

A FIA 2010-től vezetné be az egységesített motorokat a Formula–1-ben, és a radikális reformtervezet kiverte a biztosítékot Maranellóban, egyáltalán nem meglepő módon. A Ferrari vezetőségének véleménye szerint a FIA terve a Formula–1-et megfosztaná a lényegétől, így az olasz csapat fenntartja magának a jogot arra, hogy támogatóival együtt kiszálljon a sportból.

„A Ferrari teljesen egyetért a költségek szükségszerű és nagyarányú csökkentésével, de fenntartásai vannak az egységes motorhasználat bevezetését illetően” – kezdődött az istálló hivatalos közleménye.

„Ezzel a döntéssel a FIA a Formula–1 létalapját szüntetné meg, hiszen az technológiai fejlesztésekkel kapcsolatos folyamatos versengésen alapul. Ennek köszönhetően van jelen a Ferrari 1950 óta a Formula–1-ben. A vezetőség fenntartja a jogot arra, hogy a partnereivel folytatott konzultáció után eldöntse: marad-e a sportágban.”

Bernie Ecclestone szerint a nagy istállóknak semmi okuk nincsen kivonulni a „száguldó cirkuszból”, hisz a reformok az ő érdekükben is történnek.

„Nem látom az értelmét a kivonulósdinak. Reményeim szerint nekik is rengeteg pénzt spórolunk meg a reformokkal. Miért kellene ezért elhagyni a Formula–1-et? A technikai versengés megmarad, és ebben megmutathatják, mit tudnak. Mi mindössze a versenyképességhez szükséges költségeket akarjuk csökkenteni” – nyilatkozta Ecclestone.
Legfrissebb hírek

F1, Kanadai Nagydíj, időmérő

F1
7 perce

„Leszorítottak” – Antonelli sportszerűtlennek érezte Russellt

F1
1 órája

A két Mercedes keményen összecsapott: Russell nyert a montreali sprintversenyen

F1
4 órája

Hamilton szárnyalt, Leclerc a fékekkel küszködött Montrealban

F1
7 órája

„Jobban rajtolunk, mint a Ferrarik” – Piastri bízik az előrelépésben

F1
7 órája

Max Verstappen: Maradok a Formula–1-ben

F1
8 órája

Russell: Egy pillanatig sem kételkedtem magamban

F1
9 órája

Russell megállította Antonellit Montrealban – a Mercedesé az első sor a sprintidőmérőn

F1
22 órája
Ezek is érdekelhetik