Vécsei góljával ferencvárosi bravúr Monacóban; Roger Federer visszavonul

2022.09.15. 23:17
A Nemzeti Sport pénteki számából ajánljuk.

• Nem mindennapi eredményt elérve 1–0-ra győzött a francia bronzérmes Monaco otthonában az El-ben még mindig hibátlan Ferencváros. A zöld-fehérek Vécsei Bálint megpattanó lövésével nyertek – és vezetik csoportjukat
• Nem mindennapi eredményt elérve 1–0-ra győzött

• Minden idők egyik legjobb teniszezője, sőt sportolója – 103 tornát, köztük 20 Grand Slam-versenyt nyert meg – bejelentette, hogy a jövő heti Laver-kupa lesz az utolsó ATP-versenye. A legenda pályafutását Győri Ferenc foglalta össze

• Mocsi Attila bizonyítana Marco Rossinak. A ZTE futballistájának az a legfőbb célja, hogy bizonyítsa a szövetségi kapitánynak, bármikor számíthat rá, s ne legyen kérdés, hogy legközelebb is meghívja a válogatottba. Borsos László interjúja

• Saját testvére is zsarolhatta Paul Pogbát. Öt embert, köztük Paul Pogba bátyját is őrizetbe vették a futballistát hónapok óta zsaroló, fegyveres csoportosulásból. Nagy Zsolt háttéranyaga

• Pénteken egyszerre rajtol a két „magyaros” hokibajnokság. A Fehérvárnak pénteken Dél-Tirolban elkezdődik az ICEHL 2022–2023-as évadja, de hazai jégen is bedobják a pakkot, méghozzá a közelmúlt aggodalmai ellenére az erdélyi csapatok részvételével és várhatóan dominanciájával az Erste Ligában. Pozsonyi Szilárd összeállítása

• Bíró Attila: „Mindenképpen javulnunk kell”. A fiataloktól többet várt, a keresett vezéreket pedig nem találta meg az Európa-bajnokságon a női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya, akit Lakner Gábor kérdezett

• A Hungaroring szeptemberben is sorsfordító helyszín lehet. A Formula–1 júliusi Magyar Nagydíja után e hónap végén is a Hungaroring kerül az érdeklődés középpontjába az F1-ben, az Alpine ugyanis privát teszten vizsgálja meg 2023-as kiszemeltjeinek teljesítményét. Zsoldos Barna írása