Darts: felejthető döntő, Rob Cross az idei Európa-bajnok!

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2019.10.27. 23:16
Rob Cross életében először Európa-bajnok (Fotó: PDC)
Az első számú sportági szervezetnél, a Professional Darts Corporationnél (PDC) a European Tour az egyik legrangosabb és leghosszabb versenysorozat – ennek értünk vasárnap a végére a németországi Göttingenben, ahol a kilencedik kiemelt Rob Cross ölébe hullott a trófea és a vele járó 120 000 fontos pénzdíj. Úgy, hogy egyáltalán nem játszott kiemelkedően.

Az első nap kiesett Michael van Gerwen, a másodikon Peter Wright, a jelenlegi darts két talán legszínesebb egyénisége, a további közönségkedvencek közül pedig sem Gary Anderson, sem Raymond van Barneveld nem vett részt a viadalon. Mert nem vehetett: előbbi idén hanyagolta a European Tour versenyeit, utóbbi pedig nem szerepelt elég jól rajtuk ahhoz, hogy kivívja a részvétel jogát az utolsó állomáson, a döntőn, amelyet a PDC-nél elneveztek Európa-bajnokságnak.

Mit lehetett így várni a hétvégétől? Legalább izgalmat. De abból sem jutott sok.

A színvonal sem verdeste az egeket, a negyeddöntőben, az elődöntőben és a döntőben sem jegyezhettek fel 100 feletti körátlagot a statisztikusok – mintha mindenki ellőtte volna a puskaporát, vagy esetünkben a legjobb nyilait az első és a második fordulóban, amikor tíz esetben értek el háromjegyű átlagot. Az első fordulóban Jonny Clayton például 111.33-ast a címvédő James Wade ellen, amely utóbb az egész verseny legjobbjának bizonyult, és amely 6–0-s győzelemhez segítette hozzá Wales második számú dartsosát.

Azonban ő sem jutott messzire, a nyolcaddöntőben kiverte Dave Chisnall, aki egy-egy mérkőzésen bármikor képes kiemelkedő teljesítményre, és a most elővezetett 109.75-ös átlaga szertefoszlatta Clayton álmait – aki pedig második meccsén is jól dobott (101.15).

Chisnallt aztán Daryl Gurney verte ki a következő körben, akit Rob Cross az azutániban, őt pedig már nem volt, aki kiverje. A döntőben ugyanis a legjobb walesinek számító Gerwyn Price nagyon rosszul dobott ellene, 84.51-es átlagánál csak egy rosszabb volt a tornán. A 82.38-cal egyből kizúgó Wade-é. Aki ugye leget sem nyert.