Egészség: hazánk 77 százaléka a sportban inaktív

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.11.29. 17:40
Nemcsak a felnőttek, de már az egyetemisták sem mozognak eleget Magyarországon. Ez az egyik alapvető következtetése annak a felmérésnek, amelyet a Magyar Sporttudományi Társaság (MSTT) végeztetett el május-június folyamán, közel háromszáz győri és veszprémi egyetemista egészségi állapotát vizsgálva.

A csütörtöki sajtóbeszélgetésen elhangzott, Magyarországon a lakosság 77 százaléka gyakorlatilag inaktívnak tekinthető, mert havi három alkalomnál nem mozog többet, ami rendkívül rossz arány. Az is nyomasztó adat, hogy a magyarok 53 százaléka soha nem végez rendszeresen testmozgást, miközben ez az európai átlagot tekintve 37 százalék. Árulkodó a várható élettartami is: Magyarországon ez jelenleg 73 esztendő, míg a skandináv országokban és Ausztriában 80 év, de az EU-országok 76 életévnyi átlaga is meghaladja a magyarokét.

A mozgásszegény életmód a fiatal felnőttek legnagyobb részét is elérte, ezért is választotta a MSTT vizsgálata tárgyául az egyetemista korosztályt. A Győrött és Veszprémben tanulók állapotfelmérése szerint a megkérdezettek több mint fele eléggé, de nem teljesen egészségesnek ítélte meg magát, míg közel tíz százalékuk nyilatkozott úgy, hogy baj van az egészségével.

Tóth Miklós, az MSTT elnöke a sajtóbeszélgetésen ezért is hangoztatta, hogy a rendszeres mozgásnak széles társadalmi hatása, gazdasági jelentősége is van és gyógyírt jelenthet társadalmi betegségekre is.

Legfrissebb hírek

Női vízilabda: brutális meccsen, a görögök legyőzésével ezüstérmes a magyar válogatott a felkészülési tornán

Vízilabda
2024.06.30. 13:18

Hogyan, kivel, merre folytassa útját a magyar válogatott?

Foci Eb 2024
2024.06.29. 12:20

Vajon Marco Rossi maradhat még húsz évig a magyar válogatott élén?

Magyar válogatott
2024.06.29. 11:50

Szubjektív értékelés a magyar válogatott Eb-szerepléséről

Foci Eb 2024
2024.06.29. 10:11

Marco Rossi és a játékosok között megtört valami, de még semmi sincs veszve

Magyar válogatott
2024.06.29. 09:48

Gulácsi Péter: Csalódottság, büszkeség, összetartozás

Foci Eb 2024
2024.06.29. 09:25

Gulácsi és Sallai is üzent a magyar válogatott búcsúja után

Foci Eb 2024
2024.06.29. 09:23

„Hiába jelenthetjük ki, hogy a magyar válogatott kerete legalább nyolcvan százalékban olyan jó, mint a legjobbaké, egy-egy eredmény óriási hatással van a szereplésre”

Foci Eb 2024
2024.06.29. 08:05
Ezek is érdekelhetik